samsung 1 bildirim mesajı

Dünya üzerindeki tüm Galaxy telefonlarına yalnızca ‘1’ yazan bir bildirim gönderen Samsung, kullanıcıları oldukça tedirgin etti. Günümüz akıllı telefonlarında muhakkak bir gün ihtiyaç duyulan “Mobil Cihazımı Bul” özelliği kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Bu yardımcı özellik ile beraber kullanıcılara telefonlarına ulaşamadığı zamanlarda başka bir cihazdan telefonunuzun nerede olduğunu görebilme şansı tanıyor.

Tüm dünyadaki Samsung Galaxy telefonlara giden bildirim “Mobil Cihazımı Bul” özelliği olmayan telefonlara dahi gönderildi. Kullanıcıların yoğun şikayeti ardından Samsung bu bildirimi bir test sırasında yanlışlıkla gönderdiğini açıkladı.

Sabah saatlerinde ortaya çıkan bu durumu sosyal medya aracılığı ile paylaşan pek çok kullanıcı durumu anlamaya çalıştı. Bildirime tıklandığında herhangi bir uygulama açılmıyor. Ancak söz konusu bildirim bu sayede bildirim ekranından kaldırılabiliyor. Şirket “Mobil Cihazımı Bul” özelliği ile Samsung cihaz sahiplerine telefonlarının veya tabletlerinin yerini uzaktan belirlemeye izin veriyor. Böyle garip bir bildirimin gelmesinin ardından şirketin Birleşik Krallık birimi Twitter hesabı üzerinden bir kullanıcıya verdiği cevap ile duruma açıklık getirdi. Cihazımı Bul 1 mesajının gerçekleştirilmekte olan dahili test sırasında istenmeden gönderildiği, bunun bir hata olduğu açıklandı. Samsung, bu bildirimin, alan cihazlarda herhangi bir etkiye yol açmayacağını da yaptığı açıklamayla duyurmuş bulunuyor.

Tüm bunlara ek olarak benzer bir durum daha önce OnePlus akıllı telefonlarda da yaşandı. Bu tip global bildirim hataları zaman zaman yaşansa da endişeye kapılmadan önce üretici firmanın yapacağı resmi açıklamaları beklemek gerekiyor.

Samsung Cihazımı Bul özelliği ne işe yarıyor?

Samsung marka akıllı telefon, tablet, akıllı saat ve kablosuz kulaklıkların kaybedildiği anda kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için tasarlanan bu özellikle beraber kullanıcılar cihazlarını uzaktan kilitliyebiliyor, konumunu bulabiliyor ve hatta en kötü ihtimalle cihazdaki tüm verileri silmeye olanak tanıyor. Ayrıca bu akıllı cihazlara önceden tanınmış Samsung Pay bilgilerini bile kilitleyip, tamamen silmeye olanak tanıyor. Özelliği kullanabilmek için sadece daha önceden oluşturulan Samsung hesabı yeterli oluyor. Özellik hakkında daha detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Samsung, “Galaxy Z Flip”in katlanabilir ekranını diğer üreticilere satacak

Samsung Galaxy S20 serisi Türkiye’de önce seçili AVM’lerde tüketicilerle buluşacak

Samsung Galaxy M31’in teknik detayları ve tasarımı belli oldu