fatih terim koronavirüs testi

Galatasaray’ın deneyimli Teknik Direktörü Fatih Terim koronavirüs testinin pozitif çıktığını resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklama ile açıkladı.

Tüm dünyada küresel bir kriz yaratan koronavirüs Türkiye’de de yayılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam yapmış olduğu son açıklama ile Türkiye’de toplam vaka sayısının bin 236 olduğu belirtilmişti. Koronavirüs sebebiyle yaşanan ölümlerin sayısının ise 30’a yükseldiği yine aynı açıklama ile paylaşılmıştı. Ülkemizde futbolcularda ve basketbolcularda da tespit edilen koronavirüs, Fatih Terim’de de pozitif çıktı. Geçen günlerde Galatasaray’ın 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından Fatih Terim ‘e koronavirüs testi yapılmıştı. 

Tüm dünyayı saran koronavirüs, ülkemizde de etkisini göstermeye başladıktan sonra spor kulüplerini de etkileyen salgın yüzünden birçok lig ve organizasyon askıya alındı. Galatasaray’ın deneyimli hocası Fatih Terim, başta yabancı futbolcular olmak üzere oyuncularına mental olarak destek vermek için psikologlarla çalışmaya başlamıştı.

Fatih Terim’in koronavirüs testi açıklaması:

Twitter hesabından koronavirüse yakalandığını açıklayan Terim, “Bugün yapılan test sonuçlarına göre koronavirüs sonucum pozitif çıkmıştır. Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa zamanda haberleşmek üzere…” ifadelerini kullandı.

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın koronavirüs tedavisi aldığı günlerde teste giren Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in sağlıklı olduğu öğrenildi.

Türkiye’de toplam vaka bin 236

Türkiye’de ilk vakanın (10 Mart) tespitinden sonra, ülkemizde de çeşitli önlemler ve tedbirler alınmaya başlandı. Yurt dışından ve Umre’den gelen vatandaşların karantinada tutulması ve zorunda olmadıkça vatandaşların sokağa çıkmama uyarısı gibi birçok önlem alınıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün akşam (22 Mart) yapmış olduğu son koronavirüs açıklamasınds bin 236 vatandaşımızda koronavirüsün tespit edildiği ve bugüne kadar 30 vatandaşımızın covid-19 sebebiyle kaybettiğimiz belirtilmişti.

Avrupa’da durum kritik

Küresel çapta bir krize dönüşen koronavirüs salgının etkilerinin en fazla ve en sert görüldüğü gölgelerden olan Avrupa’da her geçen gün vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Ülkelerin covid-19 salgını sebebiyle alınan önlemlerin arttırıldığı bu dönemde, birçok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Avrupa dahil olmak üzere birçok ülke salgının yayılımını durdurmak için çeşitli uygulamalarda bulunuyor.

İtalya’da 620 kişi daha hayatını kaybetti

Çin’i geçerek koronavirüs salgınında en fazla insanın hayatını kaybettiği ülke olan İtalya’da açıklanan son 24 saat verilerine göre 4 bin 790 yeni vaka tespit edildi. Tespit edilen yeni vakalarla birlikte toplamda 63 bin 928 kişide virüsün enfekte olduğu belirtilmiş oldu. İtalya’da hayatı felç etme derecesine getiren koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişi sayısı ise 6 bin 78 oldu.

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

Savcılık Coronavirüse Karşı Etkili Olduğu İddia Edilen Onaysız Gıda Takviyesi İçin Harekete Geçti!