Axon 11 5G

Bütün telefon üreticileri yavaş yavaş yeni 5G bağlantısına sahip cep telefonu modellerini tanıtmaya başladı. Çin merkezli telefon üreticisi ZTE, yeni 5G’li cep telefonu Axon 11 5G’yi tanıttı. Axon 11 5G, bağlantı özelliğinin yanı sıra teknik özellikleri ve kamerasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. 

Dünya yavaş yavaş 5G teknolojisine doğru ilerlemeye devam ediyor. Cep telefonu üreticileri de daha yaygınlaşmamış olsa da 5G’li modellerini şimdiden duyurmaya başlamış durumda. ZTE, yeni 5G bağlantısına sahip olan modeli Axon 11 5G’yi tanıttı. Axon 11 5G, bağlantı özelliklerinin yanı sıra teknik özellikleri ve kamerası ile de dikkat çekiyor.  

ZTE Axon 11 5G teknik özellikler 

Axon 11 5G teknik özellikler 

Tabii ki yeni tanıtılan modelin en dikkat çeken özelliği 5G bağlantısını destekliyor olması. Bunun dışında işlemci noktasında Snapdragon 765G işlemcisini kullanıyor. Toplam sekiz çekirdekli bir yapıya sahip olan bu işlemcinin üretim teknolojisi 7nm. Sahip olduğu çekirdeklerden bir tanesi 2.4 GHz frekans hızına çıkabiliyor, bir diğer çekirdek ise 2.2 GHz frekans hızına çıkıyor. Geriye kalan 6 çekirdek ise 1.8 GHz frekans hızlarına çıkabiliyor. Bu işlemciye ek olarak telefonun 6 GB belleği bulunmakta. Ayrıca Axon 11 5G’nin 8 GB’lık belleği olan bir versiyonu da bulunmakta. Depolama alanı noktasında ise 128 GB ve 256 GB depolama alan seçeneklerine sahip. Tabi bu varyasyonlar fiyatı da etkiliyor. Axon 11 5G modeli bu donanım özellikleri ile günlük işleri yapabileceği gibi aynı zamanda oyunlar da oynatabilir.  

Arka tarafında dörtlü bir kamera sistemine sahip olan modelin ana kamerası 64 MP büyüklüğünde. Ana kameramıza 8 MP’lik geniş açı kamerası, 2 MP’lik ultra yakın çekim yapabilecek olan macro kamera ve 2 MP’lik alan derinliği sensörü eşli ediyor. Modelin ön kamerasının büyüklüğü ise 20 MP büyüklüğünde.  

6.47 inçlik Full HD bir ekrana sahip olan model ultra kavisli 3D cam teknolojisine sahip. Ekran gövde oranı ise yüzde 87.9 oranında. Ayrıca ekrana gömülü bir parmak izi okuyucu sensörü bulunmakta.  

Tüm bu donanımını 4000 mAh’lik bir batarya ile destekleyen Axon 11 5G’nin ağırlığı ise 168 gram ve kalınlığı da 7.9 mm. Ayrıca 18W hızlı şarj özelliğine sahip. 

ZTE Axon 11 5G fiyatı 

ZTE Axon 11 5G fiyatı 

Farklı donanım varyasyonları ile fiyat değişikliğine uğrayan modelin en ucuz versiyonu, 6 GB bellek ve 128 GB depolama alanının birleşimi ile oluşuyor. Bu varyasyonun resmi satış fiyatı 380 dolar. Ayrıca 8GB bellek ve 128 GB depolama alan seçeneğinin resmi satış fiyatı 420 dolar. 8GB bellek, 256 GB’lık depolama alan seçeneğinin resmi satış fiyatı ise 475 dolar.  

ZTE’nin yani tanıttığı modelin ülkemizde satışa girip girmeyeceği noktasında resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Nokia, akıllı televizyon modeli, Nokia Smart TV 43‘ü tanıttı 

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz