OnePlus Tablet
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli teknoloji şirketi OnePlus, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO)’ne ‘OnePlus Pad’ isimli ilk tablet modeli için ticari marka tescili başvurusunda bulundu. Patent başvurusunda, cihazla ilgili çok fazla detaya yer verilmedi. Fakat yaşanan gelişme, şirketin ilk tabletini piyasaya sürmeye hazırlandığına ilişkin iddiaları doğrulamış oldu.  

Çin merkezli teknoloji şirketi OnePlus, kurulduğu 2013 yılından bu yana sürdürdüğü amiral gemisi akıllı telefon üreticisi pozisyonundan sıyrılmaya yönelik kararlı hamleler yaparak kısa bir süre önce akıllı televizyon, akıllı saat ve ses aksesuarları gibi birçok alternatif pazara giriş yaptı. Yakın zamanda ortaya çıkan yeni bir patent başvurusu, şirketin tablet pazarına da giriş yapmaya hazırlandığını ortaya çıkardı. Şirket, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi (EUIPO)’ne ‘OnePlus Pad’ isimli ilk tablet modeli için ticari marka tescili başvurusunda bulundu. Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nin resmi internet sitesinde listelenen başvuruda, cihazla ilgili çok fazla detaya yer verilmediği görüldü. Fakat yaşanan gelişme, OnePlus’ın ilk tabletini piyasaya sürmeye hazırlandığına yönelik iddiaları da doğrulamış oldu.  

Bununla birlikte; şirketin ilk tableti olduğu düşünülen ürün, kısa bir süre önce patent başvurusu için dosyalandı. Bu nedenle şirketin, cihaz üzerinde yeni çalışmaya başladığı tahmin edildi. OnePlus Pad’in ekran özellikleri, donanımı ve teknik detaylarına ilişkin bir bilgi paylaşımında ise bulunulmadı. Benzer şekilde şirket; ürünün tanıtım tarihi, çıkış tarihi ve fiyatına ilişkin de henüz resmi bir açıklama yapmadı.  

‘OnePlus Pad’ tablet modelinin, ‘premium’ özelliklere sahip olması bekleniyor 

OnePlus Pad

Diğer yandan; ‘OnePlus Pad’ tablet modelinin, Samsung ve Lenovo’nun mevcut tabletleriyle rekabet edebilmek için ‘premium’ özelliklere sahip olması bekleniyor. Xiaomi’nin, yakın zamanda ‘premium’ özelliklere sahip bir Android tableti piyasaya sürmeye hazırlandığı da biliniyor. Cihazın, pazarda Xiaomi’nin yeni tabletiyle de rekabet etmeyi hedefleyeceği tahmin ediliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

OnePlus, ‘OnePlus Nord CE 5G’ Akıllı Telefon Modelini Tanıttı! 

65W Hızlı Şarj ve Dikkat Çeken Özellikleri ile OnePlus 9 Serisi Tanıtıldı!

‘OnePlus Band’ Akıllı Bileklik Tanıtıldı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz