Samsung, Galaxy S11 serisini Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtacak. Şirketin, 18 Şubat 2020’de gerçekleştireceği etkinlikte, iddialara göre katlanabilir ekranlı telefon Galaxy Fold 2’de tanıtılabilir.

Ice Universe olarak tanınan şirketin paylaşmış olduğu sızıntıya göre, Samsung Galaxy S11 18 Şubat 2020’de tanıtılacak. Ice Universe’in Twitter hesabından paylaştığı bir diğer bilgiye göre ise, katlanabilir ekranlı telefon Galaxy Fold 2’de aynı etkinlikte tanıtılabilir.

Samsung’tan yeni amiral gemisi serisinde Galaxy S11e, Galaxy S11 ve Galaxy S11 Plus olmak üzere üç yeni model bekleniyor. Ice Universe’ün paylaşmış olduğu twette, tanıtılacağı tahmin edilen katlanabilir ekranlı Galaxy Fold 2 hakkında ise bilinen çok az şey mevcut. Buna dayanarak şirket, Galaxy Fold 2’yi 18 Şubat’ta tanıtmasının ardından MWC (Mobil Dünya Kongresi) 2020’de sergilemeyi düşünüyor olabilir.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S11 geçtiğimiz haftalarda gündemi oldukça meşgul etmişti. Cihazın neye benzediği hakkında fikirler veren Galaxy S11 görüntüleri kavisli bir AMOLED panel, ortadan delikli ve bir arka kamera sistemine işaret ediyordu.

Galaxy S11 serisi hakkında ise cihazın teknik detaylarını içeren birtakım bilgiler var. Galaxy S11 ve S11 Plus’ın 108 MP çözünürlüğe sahip yeni bir sensörle gelmesi bekleniyor. Üç modelin de Exynos 990/Snapdragon 865 yonga seti tarafından destekleneceği söyleniyor.

Söylenilenler Ice Universe tarafından aktarılan bilgiler olup Samsung’tan gelen resmi bir haber bulunmuyor. Ice Universe’ün belirttiği tarihin MWC’nin (Mobil Dünya Kongresi) öncesinde olacağı belirtiliyor.