Perşembe, Ekim 28, 2021
Ana SayfaHaberOppo, ColorOS 7.2 Arayüzü ile Kullanıcılara Sunulan Yenilikleri Tanıttı

Oppo, ColorOS 7.2 Arayüzü ile Kullanıcılara Sunulan Yenilikleri Tanıttı

Oppo, dün online olarak gerçekleştirdiği etkinlikte yeni nesil ürünlerini duyurdu. ColorOS 7.2 işletim sistemi ve özellikleri de, tanıtılan ürünlerle birlikte, etkinlikte yer aldı. Akıllı Albüm, pil tasarrufu için geliştirilen Tasarruf Modu ile beraber birçok farklı özellik barındıran ColorOS 7.2 ilk kez gün yüzüne çıktı.

Oppo ColorOS 7.2 işletim sistemi ve yeni nesil ürünlerle birlikte Çinli elektronik üreticisi aynı zamanda hakkında uzun süredir konuşulan Reno 4 ve Reno 4 Pro’yu da duyurdu. 

Şirket yeni yazılım güncellemesiyle birlikte Oppo telefonlarını çok daha işlevsel bir hale getirmek için çalışmalarını sürdürdüğünü ortaya koyuyor.  

ColorOS 7.2 güncellemesi Oppo telefonlara ne gibi özellikler sunuyor?

Akıllı Albüm

Oppo’nun yeni yazılım güncellemesi ColorOS 7.2 arayüzünde, kullanıcılara Akıllı Albüm ismiyle anılan bir özellik sunulacak. Kullanıcılara Akıllı Albüm özelliği sayesinde, sahneleri ve videolardaki kişileri tek bir yerde gruplama imkanı sunacak. Söz konusu özellikle sayesinde tek tıklama ile video araması yapılabilir veya direkt olarak Soloop video editörüne erişilebilir.

Yeni Soloop video editörü

Oppo’nun ColorOS kullanıcıları veya hayranlarına Soloop uygulaması tanıdık gelecektir. Soloop video editörü uygulaması sayesinde, Oppo cihaz kullanıcıları çektikleri görüntüleri çok daha etkileyici ve sinematik hissettirmek için çeşitli filtreler ile yeniden dizayn edebiliyor. Uygulama sayesinde video düzenleyenlere sevindirici bir haber de ColorOS 7.2 güncellemesi ile geldi. Artık kullanıcılar uygulamaya eklenen yeni müzik önerilerine ulaşabilecekler.

ColorOS 7.2 Kamera SDK’sı

Oppo’nun yeni yazılım güncellemesi sayesinde artık kullanıcılar üçüncü taraf kamera uygulamalarını kullanabilir. Video sabitleme, video HDR ya da ColorOS 7.2 ile birlikte sunulan “Süper Geniş Açı” gibi özelliklere de erişim sağlayabilirler.

Moonlight Night View Video Algoritması

Moonlight New View Video Algoritması olarak adlandırılan ve ilk kez Oppo Reno 4 serisiyle ortaya çıkan özellik, düşük ışık ve gece koşullarında daha iyi sonuçlar veren fotoğrafların elde edilmesine yardımcı oluyor. Oppo’nun açıklamış olduğu verilere göre sunulan yeni özellik sayesinde, düşük ışıkta kaydedilen videolarda parlaklık ve netlik artacak. Şirket videolarda yüzde 74,4 oranında parlaklığın; yüzde 33,7 oranında ise netliğin artacağını belirtti. 

Süper Güç Tasarrufu Modu

“Süper Güç Tasarrufu Modu” ile birlikte ColorOS 7.2 kullanıcıları arka ışık ve CPU ayarı gibi özellikleri akıllıca ayarlayarak pilden tasarruf edebilecek. Oppo’nun yapmış olduğu açıklamaya göre güç tasarrufu önlemleri, sistem güç tüketimini azaltıp telefonun ömrünün daha uzun olmasına olanak sağlıyor.

Yeni Yapay Zeka

Yeni yazılım güncellemesi kamera, video ve pil iyileştirmelerinin yanında kullanıcılara ayrıca, daha akıllı bir yapay zeka sunuyor. Bu yeni yapay zeka sayesinde kullanıcıların tüketimini kontrol etmek adına, tüm günlük alışkanlıklarını otomatik öğrenen bir yazılım bulunuyor. Bu sayede uygulamaların açılış hızlarını azaltıp gecikmelerin önüne geçilebiliyor. Ancak yeni yazılımın henüz final sürümünün yayınlanmadığını belirtmek gerek.

OPPO Lab

Oppo Lab ile birlikte kullanıcılara, “Sizin Seçiminiz” ve “Yapay Zeka Onarım” gibi özellikler sunuluyor. Yapay Zeka Onarım özelliği sayesinde kullanıcılar eski fotoğraflarını üçüncü taraf bir uygulama ile indirmelerine gerek kalmadan otomatik olarak düzenleyebiliyor.

İlginizi Çekebilir:

AnTuTu Mayıs Ayının En İyi Telefonlar Listesini Açıkladı: Oppo Zirvede

Oppo Reno 4 5G, Tanıtılmadan Bir Mağazada Görüntülendi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR