Ana Sayfa Haber OPPO’nun Sponsor Olduğu 212 Photography İstanbul Sergisi Açıldı

OPPO’nun Sponsor Olduğu 212 Photography İstanbul Sergisi Açıldı

0
725

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla gerçekleşen 212 Photography İstanbul bugün ziyaretçilerine kapılarını açtı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür A.Ş’nin yanı sıra OPPO’nun sponsor olduğu 212 Photography Istanbul’a OPPO telefonunu gösterenler ücretsiz olarak katılabilecek.

Atölyeler katılımcılarını bekliyor

Sergiler, film gösterimleri, söyleşiler ve uluslararası bir yarışmanın yer aldığı 212 Photography Istanbul ‘da birbirinden farklı konularda katılımcıların dikkatini çekecek atölyeler de yer alıyor.

Coşkun Aral ‘Bir Deneyim Koleksiyoncusunun Hikayesi’ni anlatacak

Dünya üzerinde ayak basmadık toprak bırakmayan Coşkun Aral, 11 Ekim Pazar günü saat 11:00-12:00 arası Yapı Kredi bomontiada ALT – Performans Salonu’nda ‘Bir Deneyim Koleksiyoncusunun Hikayesi’ni anlatacak. Belgeselciliği bir meslek dalı olmaktan çıkarıp bir yaşam biçimi haline getiren Aral, bu söyleşiyle deneyimini kendi deneyimlerinin koleksiyoncusu olmak isteyenlere aktaracak.

16 Ekim Cuma günü saat 18:00-19:00 arasında Yapı Kredi bomontiada ALT – Performans Salonu’nda katılımcılarla buluşacak olan Sefa Yamak, ‘Dijital Koleksiyonculuk’ adlı bir söyleşi gerçekleştirecek. ‘Hayat eşittir an’ mottosuyla hayatın içinden koleksiyonu yapılmaya değer anları toplayan Sefa Yamak, dijital fotoğrafçılığın sonsuz ihtimaller sunan dünyasında anların peşinden nasıl gittiğini anlatacak.

Umut Eker ise 13 Ekim Salı günü saat 14:30-15:30 arasında Yapı Kredi bomontiada ALT – Performans Salonu’nda ‘Mobil Fotoğrafçılık’ atölyesi ile katılımcıların karşısında olacak. Deneysel laboratuvar alanı olarak adlandırdığı @umutekervision hesabında görsel içeriklerini paylaşan Eker, mobil fotoğrafçılıkta fikirden esere giden süreçte yaşadıklarını katılımcılara aktaracak.

OPPO Mobil Fotoğrafçılık Sergisi

Fotoğrafa atfedilen ‘anı yakalama’ misyonu, mobil fotoğrafçılıkla birlikte yeni bir anlam kazanıyor. OPPO Mobil Fotoğraf Sergisi, tanınmış isimlerin OPPO telefonlarıyla yakaladığı anları #HayatımBenimKoleksiyonum sloganıyla bir araya getiriyor. Zaman ve mekan arasında bir köprü oluşturan dijital kareler, onları çekenlerin anısı olmaktan çıkıp kendilerini anlatan birer hikayeye dönüşüyor. Didem Soydan’ın siyah beyaz İstanbul kareleri, şehir ve insanlar arasındaki güçlü bağı vurguluyor. Gezgin Kerimcan Akduman’ın Japonya’dan Brezilya’ya uzanan seyahatlerinde çektiği fotoğraflar, birer seyir günlüğü mahiyeti taşıyor. Koray Özpalamutçu’nun kareleri, mobil cihazların profesyonel fotoğraf makinelerine meydan okuyuşu niteliğinde. Murat Dağaslan’ın adeta ışık ve renk dersi veren fotoğrafları anların sadece kendilerini değil, ruh hallerini de yakalıyor. İstanbul’un en bilindik karelerini sil baştan kurgulayan Sefa Yamak, fotoğrafta ihtimallerin sonsuzluğunu ilan ediyor. Umut Eker ise spontan anların durağan ve dinamik hallerinde deneyselliğin hakkını veriyor.

OPPO Mobil Fotoğraf Yarışması

Festival kapsamında 20’den fazla ülkeden profesyonel ve amatör fotoğrafçının katıldığı ‘Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması’nda bu sene ilk defa mobil cihazlarla çekilen fotoğraflar için bir kategori açıldı. Bu kategoride ödül ‘OPPO Mobil Fotoğrafçılık’ özel ödülü olarak adlandırılacak.

OPPO Deneyim Alanı

Organizasyon boyunca sergi alanında kurulan OPPO standında katılımcılar, kısa bir süre önce tanıtılan Reno4 Serisi modellerini deneyimleyebilecekler. Ayrıca organizasyonun sosyal medya hesaplarında kullanılacak fotoğraflar da Reno4 Serisi modelleri ile çekilecek. Deneyim alanında ayrıca OPPO’nun Find X2 modeli ve akıllı saati OPPO Watch da katılımcılar tarafından deneyimlenebilecek.

İlginizi Çekebilir:

Oppo Reno 4 Lite, İkili Ön Kamera Modülüyle Geliyor 

36 DK’da %100 Şarj Olan OPPO Reno 4 Serisi Türkiye’de Satışa Çıktı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz