oppo fabrika
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kısa süre önce Bloomberg HT tarafından Çin merkezli Oppo ve Güney Kore merkezli Samsung‘un ülkemizde fabrika kuracağı iddia edilmişti. Bugün Oppo’dan bu konuda ilk resmi açıklama geldi.

Oppo yaptığı resmi açıklama ile fabrika kurulacağı ve yatırım yapılacağı iddialarını doğruladı.  Yapılan açıklamada yatırım detaylarına yer verilmezken Türkiye’deki büyümeye dikkat çekildi. Şirketten yapılan açıklamanın tam metni:

“Akıllı telefon pazarında dünya çapında 40’tan fazla ülkede başarılı bir geçmişi ve güçlü hedefleri bulunan, lider akıllı telefon üreticisi OPPO, Türkiye’deki büyümesine paralel olarak bölgeye yatırım yapma kararı almıştır. OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou’nun, yatırım kararı ile ilgili açıklamaları şu şekildedir: “OPPO, yerli topluma vermiş olduğu sözün bir parçası olarak bir süredir Türkiye’ye daha fazla yatırım yapmayı düşünüyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı yetkilileriyle olumlu görüşmeler yaptıktan sonra, yatırım kararımızla ilgili yakında sizlerle daha fazla bilgi paylaşmayı umuyoruz. Bu vesileyle, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı’na da gösterdikleri çaba ve olumlu destekleri için teşekkür ederiz.”

Oppo’nun yatırım planı hakkında detayları netleştikçe sizlerle paylaşacağız.

Fabrika Tuzla’da Kurulacak 

Öte yandan hurriyet.com.tr’de yer alan bir habere göre Oppo’nun bu açıklamasından günler önce Tuzla’da kurulacak fabrika için ilan verdiği ortaya çıktı. Şimdilik 11 farklı iş kolu için ilan paylaşılırken, ilanların hepsinde ‘Tuzla’daki fabrika için’ notu düşüldü

Bazı modellerini Türkiye’de üretmeyi planlayan Oppo’nun başta Avrupa pazarı olmak üzere ihracat yapacağı da düşünülüyor. 2004’te Çinde Dongguang’da kurulan ve dünya çapında 40 binden fazla çalışanı bulunan Oppo 300 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

İlginizi Çekebilir:

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz