Çin merkezli teknoloji üretici OPPO, yeni kablosuz kulaklığı Enco X ’i tanıttı. OPPO Enco X’in sahip olduğu Hi-Fi ses deneyiminin bulunduğu belirtildi. Şirket, yeni kulaklığını amiral gemisi olarak tanıttı. OPPO’nun yeni kablosuz kulaklığı Enco X’in Çin genelinde siparişe açıldığı belirtiliyor.

Bir süredir Türkiye pazarında da faaliyet gösteren ve fiyat/performans ürünleri ile anılan OPPO, geçen aylarda da Enco W51 kablosuz kulaklığını ülkemizde satışa sunmuştu. OPPO şimdi ise, Çin’de düzenlediği bir etkinlikte şirketin yeni kablosuz kulaklık modelini tanıttı. OPPO, Enco X modelinin Danimarka merkezli hoparlör üreticisi Dynaudio ortaklığı ile geliştirildiğini açıkladı. 

Şirket, yeni kablosuz kulaklık modelinde Hi-Fi ses deneyimi için DBEE3.0 ses sistemiyle gelen kulaklığın gürültü azaltma için çift çekirdekli bir işlemci kullanıyor. Bunun sonucunda ise OPPO, yeni kablosuz kulaklığının dört farklı gürültü azaltma modunu kullanıcıya sunabildiği belirtiyor. Enco X’in modları arasında; güçlü ve zayıf gürültü azaltma, gürültü azaltmayı aç / kapa ve şeffaflık modu ( ortam sesi ) var. 

Enco X neler sunuyor?

Çin’de düzenlenen etkinlikte tanıtılan ve yine aynı pazarda satışa sunulan yeni kablosuz kulaklığın tasarım noktasında AirPods’lara benzemesi ilk bakışta göze çarpıyor. Bluetooth 5.2 bağlantı desteği bulunan Enco X’in hem iOS hem de Android cihazlarla çalışabildiği aktarılıyor. OPPO cihazın gecikme süresinin 47 ms’e kadar düştüğü de belirtilenler arasında.  

OPPO, kulaklıkların her birinin tek başına 5 saate kadar pil ömrü sunduğu kutusuyla birlikte ise 25 saate kadar kullanım süresinin olduğunu aktarıyor. Ancak şirket, bu sürenin güçlü gürültü azaltma modu açıldığında 200 kadar düştüğünü de belirtiyor. Dokunmatik kontrolleri bulunan yeni kablosuz kulaklığın aynı zamanda Qi Kablosuz Şarj Özelliği var. IP54 sertifikasının bulunduğu söylenilen kulaklığın bu sayede suya ve toza karşı dayanıklılığı bulunuyor. 

OPPO Enco X fiyatı

OPPO’nun yeni kablosuz kulaklığının Bembu Yeşili, Beyaz ve Gece Siyahı olmaz üzere üç farklı renk seçeneğiyle satışa çıktı. Yeni kablosuz kulaklıklar Çin pazarında 999 yuan (1880 lira + vergiler ) fiyat etiketiyle tüketici beğenisine sunuldu. Cihazın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda ise resmi bir açıklama şu an için bulunmuyor. 

İlginizi Çekebilir:

Aktif Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip OPPO Enco W51 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Oppo Reno 4 Lite, İkili Ön Kamera Modülüyle Geliyor 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz