Oppo Reno 4 Lite Ön Kamera

Kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulan Oppo Reno 4 Lite, dörtlü bir arka kamera kurulumu ve ikili ön kamera modülüyle geliyor. Cihazın, mobil fotoğrafçılığı yapay zeka teknolojilerini kullanarak yeniden yorumladığı ifade ediliyor.  

Kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunulan Oppo Reno 4 Litedörtlü bir arka kamera kurulumu ve ikili ön kamera modülüyle geliyor. Tasarımcıların, akıllı telefonun elde kolaylıkla kavranabilmesi için yuvarlatılmış kenarların üstündeki ışığı kıran ve ince bir yan görünümü dengeleyen, endüstrideki ilk 220 derece yuvarlatılmış kenar tasarım tekniğini uyguladığı ifade ediliyor. Yalnızca 7.48 mm kalınlığında ve 164 gram ağırlığındaki cihaz, cebe kolayca sığacak incelikte olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. 

Modelin 48 MP çözünürlüğündeki ana kamerasına, MP’lik bir ekstra geniş açı lens ve ikişer adet 2 MP’lik mono lens eşlik ediyor. Ön kamera modulü ise 16 MP’lik bir ana kamera ve 2 MP’lik bir derinlik lensinden oluşuyor. Cihaz, ikili ön kamera bulundurması açısından da bir ilk niteliği taşıyor. Telefonun, “Çift Lensli Bokeh” özelliği ile selfie portre fotoğrafına ve videolara alan derinliği efekti eklenebiliyor.  

OppoReno 4 Lite’ın, gerçek bir portre uzmanı olarak tasarlandığına işaret ediyor. Cihazın 6 yapay zeka portre kamerasıyla kullanıcılar, profesyonel çekimler yapabiliyor. Aktarılan detaylara göre; cihaz, çekilen fotoğraftaki yüzün bulanık bir görüntüsünü düzeltmek veya eksik kalan boşlukları doldurmak için yapay zeka yüz rekonstrüksiyon teknolojisini kullanıyor. “Yapay Zeka Süper Net Portre” özelliğindeki derin öğrenme teknolojisi sayesinde, çekilen portrelerde en ince ayrıntılar bile yeniden yapılandırılabiliyor.  

Oppo Reno 4 Lite, ‘Yapay Zeka Gece Şarjı’ özelliği ile pil ömrünü korumayı hedefliyor

Oppo Reno 4 Lite Yapay Zeka Gece Şarjı

Sadece ön kamerada gece modu açıkken kullanılabilen “Yapay Zeka Süper Gece Portresi” ile oldukça net selfieler çekilebiliyor. Böylece kullanıcıların, loş ışıklı bir ortamda veya bir sokak lambası altında çarpıcı selfieler çekmesi mümkün hale geliyor. “Yapay Zeka Renkli Portre” özelliği sayesinde ise kullanıcılar, fotoğraflamak istedikleri kişiyi ya da nesneyi renklendirip arka planı siyah-beyaz bırakabiliyor. Efekt, hem fotoğraf hem de video çekimlerinde yapılabiliyor ve ön veya arka kamerada kullanılabiliyor.  

“Yapay Zeka Gece Portresi” ile de oldukça iyi gece portre çekimleri yapılabiliyor. Gece şehir çekimleri için uygun olan derinlik efektini ekleyerek kullanıcılar, öndeki nesneyi ya da kişiyi belirginleştirip arka planı bulanıklaştırabiliyor. Diğer yandan; cihazın “Akıllı Temassız Kontrol” özelliği ile 20 ila 50 santimetre uzaktan sadece eli yukarı doğru sallayarak gelen çağrılar cevaplanabiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, başka bir işle meşgulken bile telefona dokunmadan kolaylıkla aramalarını cevaplayabiliyor.  

Oppo Reno 4 Lite, sahip olduğu ‘Yapay Zeka Gece Şarjı‘ uygulaması sayesinde pil ömrünü de koruyor. Gece telefon şarja takıldığında bu özellik, telefon şarjını yapay zekayı kullanarak optimize ediyor. Yapay zeka, kullanıcıların uyanma saatini öğreniyor ve uyanmalarına az bir zaman kala telefonu tamamen şarj ediyor. Böylece, telefon pilinin gece 1 saat içinde yüzde 100’e gelip sabaha kadar şarjda kalmasıyla zarar görme ihtimali ortadan kalkıyor. Şarjın yüzde 20’sini kullanıcı uyanmadan 90 dakika öncesine kadar yeniden dağıtan yapay zeka algoritmasına sahip olan model, pilin de uzun ömürlü olmasını sağlamayı hedefliyor. 

Oppo Reno 4 Lite, 3 bin 599 liralık bir satış fiyatı ile tüketici beğenisine sunuluyor

Oppo Reno 4 Lite Fiyatı

Bununla birlikte; 18W hızlı şarj teknolojisiyle birlikte gelen Reno 4 Lite, “Süper Güç Tasarruf Modu” da bulunduruyor. Güç tüketimini yavaşlatan moddaOppo Lab’den elde edilen verilere göre yüzde 5 pil ile 1.5 saat WhatsApp’ta sohbet edilebiliyor, 77 dakika arama yapılabiliyor, 52 dakika “Google Haritalar” uygulaması kullanılabiliyor veya 49 dakika boyunca SMS gönderilebiliyor. 

Cihaz ayrıca, bellek hatalarına neden olan verileri algılayabiliyor ve temizleyebiliyor. Bu durum da telefon kullanımında oluşabilecek donma ve takılma olasılığını azaltıyor. “Mat Siyah” ve “Metalik Beyaz” renklerinde tüketiciyle buluşan Oppo Reno 4 Lite, KDV dahil 3 bin 599 liralık tavsiye edilen satış fiyatı ile karşımıza çıkıyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

36 DK’da %100 Şarj Olan OPPO Reno 4 Serisi Türkiye’de Satışa Çıktı

Oppo Reno 4 Serisi Türkiye’ye Geliyor

Oppo Reno 4 Pro Tanıtıldı: Fiyatı ve Teknik Özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz