Apple’ın 16 Eylül’de düzenlediği etkinlikte tanıttığı yeni akıllı saatleri Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE ’nin Türkiye fiyatı ve satış tarihleri belli oldu. Her iki ürün de 12 Ekim’de raflardaki yerini alacak. Dileyenler internet sitesi üzerinden artık satın alabilir.

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple, Time Flies etkinliğinde yeni akıllı saatlerini resmi olarak tanıtmıştı. ABD pazarında tüketici beğenisine sunulan Apple Watch Series 6 ve daha uygun fiyatlı akıllı saat Apple Watch SE modelinin Türkiye’ye geliş tarihi ve Türkiye satış fiyatı sonunda belli oldu. Ön sipariş aşamasında olan yeni akıllı saatler, 12 Ekim itibariyle Türkiye’de de raflardaki yerini alacak.

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 akıllı telefonu gücünü optimize edilmiş Apple Bionic 13 işlemcisinden alıyor. 5 farklı renk seçeneği ile gelen akıllı saatler farklı işbirlikleri ile özel sürümlere sahip olacak. Apple’ın yeni saatinde ön plana çıkardığı en önemli özellik ise kandaki oksijen miktarını her şekilde ölçümlemesi olmuştu. Çeşitli üniversiteler ve tıp merkezleri ile araştırmalara ortak olan teknoloji devi, akıllı saatinin influanza başlangıcında önemli bir uyarı verdiğini de lansmanda belirtmişti. Kandaki oksijen miktarının düşmesiyle COVID 19 sürecinin daha iyi anlaşılabileceğine vurgu yapan şirket, kalp krizlerine karşı önemli bir erken uyarı olacağını belirtti.

Apple Watch Series 6 Türkiye Fiyatı

40mm ve 44mm olmak üzere iki ayrı boyut; gümüş, altın, uzay grisi, mavi ve kırmızı olmak üzere beş farklı renk seçeneğine sahip olan Apple Watch Series 6; 40mm’lik versiyonu 3.799 TL’den, 44mm’lik versiyonu ise 4.049 TL’den satın alınabilecek.

Apple Watch SE

Apple Watch SE, Apple Watch Series 3’e göre 3 kat daha hızlı olacak. Çocuklara yönelik olarak “Aile Kurulumu” ‘nu getiren üretici, rahatsız etme modu ile çocukların derslerde saati verimli olarak kullanmasını sağlayacak. Düşme algılaması ile birlikte kullanıcılara uyarı verebilecek akıllı saatler acil durumlarda otomatik arama özelliğini de sunacak. Yeni silikonlarda önemli değişikliğe giden Apple, farklı boyutlarda akıllı saati satışa sunacak. Bağlantı olmadan, tamamen saate bağlı kayışlar ile birlikte yüzücülerin ve spor yapanların konforunu sağlayan şirket, farklı ve renkli tasarımları ile rekabet edecek. Özellikle klasik, sportif ve genç dizaynları ile birlikte farklı kitlelere hitap edecek Apple, 10 farklı spora karşı ölçüm yapabilecek. Siri ve iPhone işbirliği ile ekosistemini bir adım öne taşıyan şirket, tüm ölçümleri ve kronometreyi bir alanda sunacak.

Apple Watch SE Türkiye fiyatı

Apple’ın uygun fiyatlı akıllı saat modelinin Apple Watch SE’nin 40mm’lik versiyonu 2.699 TL fiyat etiketiyle; 44mm’lik versiyonu ise 2.949 TL fiyatla satışa sunuldu. Her iki ürün de 12 Ekim tarihiyle birlikte raflardaki yerini alacak. Ancak ön siparişe açık olan cihazları daha erken satın almak isteyenler buraya tıklayarak ön sipariş işlemlerini tamamlayabilir.

İlginizi Çekebilir:

Kartlar Yeniden Dağıtıldı: Yeni Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE Tanıtıldı (Video)

En Kullanışlı ve İyi Apple Watch Uygulamaları

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz