Papara Uygulaması Güvenli mi?

Papara uygulamasını anlattığımız haberimizle karşınızdayız. Nasıl kullanılacağından, güvenliğine dair pek çok konuya değindiğimiz yazımızda, uygulamayla ilgili deneyimlerini paylaşan kullanıcıların yorumlarını da inceledik. Peki; ‘Papara nedir’? ‘Papara uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Papara uygulaması ne işe yarar’? ‘Papara kart nasıl alınır’? ‘Papara uygulaması güvenli mi’? Tüm bu soruların cevabı haberimizin devamında.

‘Nedir, nasıl kullanılır’ haber serimizde mobil uygulamalara yer vermeye devam ediyoruz. Bu kez Papara uygulamasını anlattık ve tüm özellikleriyle sizler adına denedik. İşte; ‘Papara nedir’? ‘Papara uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Papara uygulaması ne işe yarar’? ‘Papara kart nasıl alınır’? ‘Papara uygulaması güvenli mi’? 

Papara Nedir? 

Papara Nasıl Kullanılır?

Papara, online cüzdan diye tabir edebileceğimiz bir mobil uygulamadır. Papara uygulaması ile para gönderebilir, fatura ödeyebilir, bütçenizi kontrol edebilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde para transferi de yapabildiğiniz uygulama, ayrıca 7/24 EFT imkanı sunuyor. Aynı zamanda harcamalarda kullanıcılarına cashback programı ile nakit kazandırıyor. Peki; ‘Papara uygulaması nasıl kullanılır’? ‘Papara uygulaması ne işe yarar’? ‘Papara kart nasıl alınır’? ‘Papara uygulaması güvenli mi’? 

Papara Uygulaması Nasıl Kullanılır? 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

Uygulamaya giriş yaptığınızda altta ana sayfa, QR işlemleri, para transferi, ödemeler, papara kart seçenekleri karşınıza çıkacak. Bununla birlikte hesabınızdaki para miktarı, çek, yatır, son işlemler gibi bilgileri de göreceksiniz‘QR işlemleri’ seçeneğine dokunduğunuzda QR kodu okutarak ödeme yapabilir veya ödeme alabilirsiniz. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

‘Para Transferi’ seçeneğine geldiğinizde para gönder, para iste işlemlerinden birini tercih ediyorsunuz. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

Para isteyecekseniz öncelikle uygulamanın rehberinizdeki kişilere ulaşma iznini onaylıyor ardından bu listeden birini seçiyorsunuz. ‘Papara numarası’ bilgisini girerek de para isteme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

Daha sonra istediğiniz tutarı giriyorsunuz. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

‘Onayla’ yazan kutucuğa dokunarak para isteme işleminiz gerçekleştiriliyor. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

‘Para gönder’ seçeneğine geldiğinizde, rehberinizden kişiyi seçebilir veya cep telefonu numarasını yazabilir ya da Papara no, IBAN bilgilerini girebilirsiniz. 

Papara Uygulaması Güvenli mi? 

Ana sayfada sol üstte ‘menü’ ifadesine dokunduğunuzda, çek, yatır, Papara edu, bölüştür, cashback, ücretler, limitler gibi başlıklarla karşılaşacaksınız. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

‘Çek, yatır’ başlığı ile IBAN numarası girerek kendi banka hesabınıza para çekebilir, Papara kartla tüm ATM’lerden nakit çekme işlemi yapabilir, para çekme taleplerinizi kontrol edebilirsiniz. Yatır seçeneği ise havale, eft ile para yatırmanızı, kartsız işlemle nakit yatırmanızı, Papara kart ile nakit yatırmanızı, Carrefour, Teknosa, PTT gibi noktalardan nakit yatırmanızı sağlar. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

‘Papara edu’ başlığından ise öğrenciyim ya da veliyim seçeneklerinden birini tercih edip uygulamayı bu hesapla kullanabilirsiniz. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

‘Bölüştür’ seçeneğini kullanarak bir başkasıyla hesabınızı bölüştürebilirsiniz. Gelen istekler hesap bölüşmek için gelen isteği, giden istekler ise sizin gönderdiğiniz isteği ifade eder. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

Cashback’ seçeneğinden bu ay ve bugüne kadar toplam kazancınızı görüntüleyebilirsiniz.  

Papara Uygulaması Güvenli mi?

‘Ücretler & limitler’ seçeneği ise sizi işlem ücretleri ve hesap limitlerine yönlendirir. Buradan yaptığınız işlemlerin ücretli veya ücretsiz olmasıyla ilgili fikir alırken, hesap limitleri ile hesapta olabilecek maksimum bakiyenizi, nakit yatırma tutarınızı, para gönderme, harçlık alma limitlerini görebilirsiniz. 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

Yine ana sayfada ‘profil’ ifadesine dokunduğunuzda profil fotoğrafı ekleyebilir, hesap detaylarınıza bakabilir, banka ve kredi kartlarınızla ilgili işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca, banka hesabı ekleyebilir, işlem geçmişinize bakabilir, ayarlara gidebilir ve uygulamadan güvenli çıkış yapabilirsiniz. 

Papara Uygulaması Ne İşe Yarar? 

Papara uygulaması, 7/24 ücretsiz para göndermeyi, fatura ödemeyi ve bütçe yönetmeyi vadediyor. Başka bankadan birinde hesabınızdan istediğiniz saatte para göndermenize  imkan tanıyor. 15 farklı bankadan havale yapmanızı, ATM, Teknosa ve PTT şubelerinden para yatırmanızı sağlıyor. Aynı zamanda harcamalarınızdan cashback kazanabiliyorsunuz. Oluşturduğunuz QR kodla da ödeme alabiliyorsunuz.  

Papara Kart Nasıl Alınır? 

Papara Uygulaması Güvenli mi?

‘Papara kart’ seçeneğine gelerek de Black kart, sanal kart ve Papara kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kartla, temassız ödeme yapabilir, ATM’den para yatırabilir ve para çekebilirsiniz, aylık aidat kart ücreti ödemezsiniz, kullanımı tüm dünyada geçerlidir. 

Papara Uygulaması Güvenli mi? 

Papara uygulamasını kullananların paylaştığı deneyimlerini incelediğimizde çoğunlukla beğenilen ve pratik olduğunu düşünen geri dönüşlerle karşılaştık. ‘Güvenli mi’ sorusuna vereceğimiz bir diğer cevapta Papara’ nın faaliyetlerini T.C Merkez Bankası denetiminde ve gözetiminde sürdürdüğü bilgisi uygulamanın ayrıntılarında yer alıyor. Aynı zamanda hesap bakiyelerinin T.C Merkez Bankası nezdinde açılmış hesaplarda ve yüzde yüz nakit karşılıkla korunduğu bilgisi mevcut. Bununla birlikte kullanıcılardan hiçbir şekilde faiz geliri elde edemeyeceği ve faydalanamayacağı uyarısını da uygulamayı detaylı incelediğinizde göreceksinizdir. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında da kişilerin şikayetleri daha çok Papara kart başvuru sonucunda kartın geç ulaşması ve uygulamanın kullanıcıları atması. Aynı problemi Papara uygulamasını incelediğimiz sürede biz de yaşadık ve sürekli olarak uygulamadan düştüğümüzü eklememiz gerek.  

Papara uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.  

İlginizi çekebilir: 

Google, Kişiselleştirilmiş Reklamlar Gösterilmesini Sağlayan Çerezleri Kullanmayı Bırakıyor 

Bitcoin, Tekrar 40 Bin Dolar Barajını Aştı! 

Instagram TikTok’taki Gezinme Yöntemini Hikayeler Bölümünde Test Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz