Bitcoin 40 Bin Dolar

Geçen yılın sonlarına doğru ivme yakalayarak hızla yükselişe geçen ve defalarca rekor tazeleyen Bitcoin, 30 bin dolar seviyelerine gerilemesinin ardından tekrar 40 bin dolar barajını aştı. Popüler kripto para biriminin, yeni bir ivme yakalayarak 42 bin dolar seviyesine ulaşabileceği ve yine tüm zamanların rekorunu kırabileceği tahmin edildi.  

Geçen yılın sonlarına doğru önemli bir ivme yakalayarak hızla yükselişe geçen ve defalarca rekor tazeleyen Bitcoin, kısa bir süre önce tekrar gerilemeye başlamıştı. Popüler kripto para biriminin dalgalı bir grafik izlemesi, birçok yatırımcının endişelenmesine neden olmuştu. ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk’ın kısa bir süre önce Twitter profiline “#bitcoin” yazması ise kripto para biriminin değerini dakikalar içerisinde artırmıştı. Benzer şekilde, ‘Ethereum’ gibi diğer kripto para birimleri de bu değerlenmeden nasibini almıştı.  

Yaşanan gelişmeler sonrası; piyasanın hareketlenmesinin de etkisiyle Bitcoin, tekrar 40 bin dolar barajını aştı. Popüler kriptoa para biriminin, yeni bir ivme yakalayabileceği tahmin edildi. Analistler; grafiğin tekrar yükselişe geçmesi durumunda Bitcoin’in, 42 bin dolar seviyesine ulaşarak yine tüm zamanların rekorunu kırabileceğine işaret etti.  

Piyasa işlem gören kripto para birimlerinin birleşik piyasa değeri, 1.2 trilyon doların üzerine çıktı 

Kripto Para Birleşik Piyasa Değeri

Diğer yandan piyasada, 6 binden fazla dijital para biriminin işlem gördüğüne işaret ediliyor. Aktarılan detaylara göre; bu kripto para birimlerinin birleşik piyasa değeri1.2 trilyon doların üzerine çıkmış olma niteliği taşıyor. Bitcoin, 751 milyar 454 milyon 777 dolarlık piyasa değeriyle listenin zirvesinde yer alıyor. Listenin ikinci sırasında; Bitcoin’i, 195 milyar 565 milyon 817 dolarlık piyasa değeriyle Ethereum takip ediyor. Ethereum’un, güncel olarak bin 700 dolar seviyesinden işlem gördüğü de biliniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Hindistan, İçlerinde ‘Bitcoin’in de Olduğu Özel Kripto Para Birimlerini Yasaklayacak Bir Yasa Teklifi Sunmaya Hazırlanıyor 

Elon Musk “Bitcoin” Yazdı Kripto Para Hızla Yükseldi

Bitcoin Mart’tan Bu Yana En Fazla Düşüşü Bugün Yaşadı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz