Fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram bünyesine yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Instagram ’ın Hikayeler bölümü için test ettiği yeni özellik, TikTok kullanıcılarının yakından deneyimlediği bir görüntü sunacak. Buna göre Instagram Hikayeler, tıpkı TikTok’ta olduğu gibi aşağıdan yukarıya kaydırılacak biçimde olacak.

Popüler sosyal medya platformu Instagram bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde platforma eklenen özellikler sebebiyle bir sosyal medya mecrasından çok alışveriş ağı gibi görülmeye başlanan Instagram daha önce pek çok özelliği evirdiği TikTok’tan yeni bir özelliği test etmeye başladı. Instagram’ın Hikayeler bölümüne ekleyeceği özellik sayesinde Hikayeler arasında tıpkı TikTok’ta olduğu gibi aşağıdan yukarıya doğru kaydırılarak geçiş yapılacak. TikTok kullanıcıları da yeni bir videoya geçmek için videoları aşağıdan yukarı kaydırıyor.

Instagram, en büyük rakiplerinden olan TikTok’tan daha önce de Reels isimli kısa video düzenleme özelliğini bünyesine eklemişti. Şirket görünüşe göre, TikTok’taki pek çok sevilen özelliği kendi platformuna entegre etmeye devam edecek. 

Instagram Hikayeler’e eklenmesi beklenen yeni özelliği sosyal medya konusunda uzman geliştirici Alessandro Paluzzi’nin uygulama kodları arasında gezinirken ortaya çıktı. Bu bağlamda Paluzzi yaptığı bir paylaşımla Instagram’ın yeni yukarı doğru kaydırarak Hikayeler bölümünde gezinmeye olanak tanıyan özelliği test etmeye başladığını aktardı. Ancak belirtilenlere göre, Instagram söz konusu özelliği şu an için sadece test ediyor.

Instagram’ın yeni Hikayeler arası geçiş özelliğinin kullanıcılara sunulup sunulmayacağı elbette ki şu an kesin olarak bilinmiyor. Ancak şirket test ettiği özellikten memnun kalırsa kullanıcılarına da bunu sunabilir. Eğer TikTok’taki gezinme yöntemi Instagram’a entegre edilirse platform rakibine çok daha fazla benzeyecek. Aslında şirketin de böyle bir amaçla yeni özelliği bünyesine eklemesi ve TikTok kullanıcılarına bünyesine çekmesi oldukça mantıklı bir hareket. 

İlginizi Çekebilir:

Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok ile İlgili Açıklama Yaptı! 

Instagram, Silinen Gönderileri Kurtarma Özelliğini Bünyesine Ekledi 

Instagram, İşletme ve İçerik Üreticisi Hesapları İçin ‘Profesyonel Pano’ Özelliğini Kullanıma Sunduğunu Duyurdu! 

Instagram şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır? | Instagram Şifremi Unuttum!:

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz