Kaliforniya merkezli uluslararası araç paylaşım şirketi Uber, bünyesine alkol dağıtım platformu Drizly’yi ekleyeceğini duyurdu. Uber’in 1,1 milyar dolara bünyesine ekleyeceği Drizly ile anlaşma işlemleri 2021’in ilk yarısında tamamlanacak. 

Taksicilerin şikayetleri sebebiyle Türkiye’de erişim engeli bulunan ancak geçen haftalarda İstinaf Mahkemesi’nin söz konusu erişim engelini kaldırmasıyla yeniden ülkemizde hizmet vermeye başlayan araç paylaşım şirketi Uber, çalışmalarına devam ediyor. Şirket pandemi sebebiyle yoğunluk verdiği Uber Eats hizmetini geliştirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Kaliforniya merkezli şirket, şimdi ise Uber Eats’e Drizly’yi entegre etmek için hazırlanıyor. 

Uber CEO’su Dara Khosrowshahi’nin yaptığı bir açıklamayla, bünyesine ekleyeceği Drizly ’nin CEO’sunun ve ekibinin platformu bir başarı öyküsüne dönüştürdüğünü aktardı. Brüt rezervasyonlarının ise her yıl yüzde 300’ün üzerinde kar ettiğini belirtti. Bu bağlamda Uber CEO’su Khosrowshahi Drizly’yi bünyelerine ekleyerek girişimin önümüzdeki yıllarda daha da gelişeceğini aktardı.

Uber’in 2021’in ilk yarısında bünyesine resmi olarak ekleyeceği alkol dağıtım hizmeti Drizly, ABD pazarında oldukça iyi bir şekilde ilerliyor. Bunun yanı sıra hizmet verdiği bölgelere Atlantayı da geçen ay ekleyen şirket tıpkı Uber Eats gibi bölgelerdeki yerel market ve içki mağazalarıyla çalışıyor. Ülkemizdeki Getir, BanaBi gibi yerel satıcılarla iş birliği yapan Drizly, Kuzey Amerika pazarında sıklıkla tercih ediliyor. Bu bağlamda şirket Kuzey Amerika’da 1400’ten fazla şehre hizmet veriyor. 

Yaklaşık bir senedir evlerden çıkmamaya özen gösterdiğimiz ve karantina tedbirlerinin uygulandığı bu dönemde mekanların kapanması da alkol dağıtım girişiminin önüne açmış gibi duruyor. Uber’in de bu bağlamda Uber Eats’e daha fazla ağırlık vermesi ve büyümesi de bu durumu bir kez daha kanıtlar şekilde karşımıza getiriyor. Anlaşılan o ki Uber alkol dağıtım hizmeti Drizly ile eve teslimat seçeneklerini daha da geliştirecek.

İlginizi Çekebilir:

‘Uber’ İçin Getirilen Erişim Engeli Kaldırıldı!

Uber’den Scooter paylaşım Servisi Lime’a 170 Milyon Dolarlık Yatırım

Getir, İngiltere Başkenti Londra’da Hizmet Vermeye Başladı 

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz