Twitter, yakın zaman önce kullanıcılara takip edebilecekleri hesaplar ve konular için liste yapma seçeneği getirmişti. Şirketin bu özelliği daha odaklı bir şekilde kullanılmasını sağlayacak yeni bir yol üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Test ettiği yeni özellik devreye girerse kullanıcılar Twitter ‘da Liste Bulma seçeneğine de sahip olacak.

Twitter’ın test ettiği yeni özellik, kullanıcılara hazır bazı listeler sunuyor. Bu listeler farklı konular yer alıyor ve kullanıcılar ilgi alanlarına göre hazır sunulan listelerden birini takip edebiliyor. Bu sayede ilgi duyduğu alan hakkında içeriklere daha kolay erişebiliyor.

@WFBrother isimli kullanıcı tarafından paylaşılan  bu örnekte görebileceğiniz gibi, yeni seçenek, takip edebileceğiniz çeşitli listelerin bir görüntüsünü sunarak platformdaki farklı ilgi alanlarıyla bağlantı kurmayı kolaylaştırıyor. 

Twitter ‘ın Liste Sistemi bu şekilde görünüyor:

Kullanıcılar, ilgi alanlarına göre listeleri konuya göre arayabilecek ve ilgilendikleri akışları takip edebilecek. Kullanıcılar ayrıca bu listeleri alternatif akış olarak sabitleyebilecek. 

Şu anda test aşamasında olan özellik için seçenekler oldukça sınırlı görünüyor, ancak özelliğin devreye alınması halinde buradaki seçeneklerin artması ve farklı ilgi alanlarına hitap etmesi bekleniyor. 

Yukarıdaki ana ekranda, ikinci nokta kullanıcıların listeler oluşturup başkalarıyla paylaşabileceği de görülüyor. Şu anda, Twitter listeleri özel olarak yapılabiliyor. Ancak özel olmayan tüm listeler herkese açı bir şekilde görüntülenebiliyor.  Test edilen özelliklerden biri de bu listelerin görüntülenme seçeneklerine yönelik. Twitter’ın burada farklı seçenekler sunması bekleniyor. 

Kullanıcı deneyimini geliştirmek isteyen Twitter, listeleri ve konuları anahtar bir öge haline getirmek için çalışıyor. Kullanıcıların bu listeler ile daha odaklı bir şekilde içeriklere erişmesi hedefleniyor. Bu özellik platformun odağını sadece insanları takip etmenin ötesine genişletirken, yeni kullanıcıların daha alakalı içerik keşfetmesini kolaylaştırıyor. Bu bağlamda, bu akışın düzenlenmesi birçok kullanıcı için oldukça faydalı olacak gibi. 

Özellik şu anda test aşamasında. Ne zaman devreye alınacağı veya hangi ülkelerde geçerli olacağı henüz bilinmiyor. Türkiye’de ve dünyanın geri kalanında aktif olup olmayacağını yapılan testler ve denemelerden sonra görmek mümkün olacak. Twitter da diğer sosyal medya platformları gibi birçok özelliği test ediyor. Ancak bu özelliklerin tümü devreye girmiyor. Bunu hatırlatmakta fayda var.

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Sesli Tweet Özelliğini Test Ediyor

Twitter Okumadan Paylaşılan Makalelere Sınırlama Getiriyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz