paypal-kripto-para-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

PayPal, artık kripto para alış verişini destekliyor. Şirket tarafından paylaşılan bilgilere göre kullanıcılar, kripto para alıp satabilecek ve kripto para ile alışveriş yapabilecek.

Çevrim içi ödeme sistemi PayPal, geçtiğimiz dönemlerde kripto para uzmanları için iş ilanı yayınlamıştı. Bu ilan ile birlikte internette, PayPal’ın kripto para destekleyeceği konusunda dedikodular dönüyordu. Bugün itibari ile şirket, Birleşik Krallık’ta bulunan kullanıcıları için kripto para işlemlerini yayınladı.

Kripto para ile işlemleri yayınlayan PayPal’da CEO görevi yapan Dan Schulman, şirketin kripto para servislerinin çok daha genişleyeceğini paylaştı.

PayPal üzerinden kripto para satın almak isteyen kullanıcılar, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin alım satımı yapabiliyor. Ayrıca şirket, en küçük işlem limiti olarak 1 Pound belirlemiş.

Birleşik Krallık’ta bulunan PayPal kullanıcıları, kripto fiyatlarını da gerçek zamanlı olarak takip edebilecek. Ayrıca şirket, uygulama içerisinde eğitici içeriklerin de bulunacağını belirtti.

paypal-kripto-min

PayPal, geçtiğimiz yıl ABD’de yaşayan kullanıcılar için kripto işlemlerini başlatmıştı. Şimdi ise şirket, ABD içerisinde yakaladığı başarıyı Birleşik Krallık içerisinde de yaşamayı planlıyor. PayPal Blockchain Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte, PayPal içerisinde kripto para işlemlerinin tüm dünya genelinde yayınlanması için hazırlandıklarını açıkladı.

ABD içerisinden PayPal, Paxos ile işbirliği yaparak kripto alım satımına olanak sağlıyor. Şirket, aynı sistemi Birleşik Krallık’ta da devam ettirmek istiyor. Belirtilenlere göre Paxos, Birleşik Krallık için gerekli düzenlemeleri yapmış durumda.

PayPal, güncel olarak Türkiye’de kullanılamıyor. İlerleyen dönemlerde ise yeniden kullanıma açılıp açılmayacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

Kripto Para Platformu Bybit Türkiye ’de Hizmet Vermeye Başladı

Kripto Para Madencilik Cihaz Üreticisi Bitmain Türkiye Pazarına Girdi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz