Apple Galaxy S21

ABD merkezli teknoloji devi Apple, ‘Beats Studio Buds’ kulaklık modelinin Amazon listelemesindeki tanıtım görselinde Samsung Galaxy S21 akıllı telefonu kullandı. Görselin hemen altında, cihazın hem Android hem de iOS işletim sisteminde tek dokunuşla eşleştirme özelliği sunduğu belirtildi.  

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunduğu ‘Beats Studio Buds’ kulaklık modelinin Amazon listelemesindeki tanıtım görselinde Samsung’un ‘Galaxy S21’ isimli en yeni amiral gemisi akıllı telefonunu kullandı. Görselin hemen altında, cihazın hem Android hem de iOS işletim sisteminde tek dokunuşla eşleştirme özelliği sunduğıu ve ‘Beats Studio Buds’ın herkes için olduğu belirtildi. Android ekosistemindeki cihazların, Beats’in mobil uygulaması aracılığıyla kulaklığın tüm işlevlerine erişebileceklerinin de altı çizildi.  

Diğer yandan; Beats Studio Buds, kısa bir süre önce Türkiye pazarında da kullanıcı beğenisine sunulmuştu. Ürün, gücünü ‘MediaTek’ tarafından üretilen bir işlemciden alıyordu. Bu sayede cihaz, Android ekosistemindeki cihazlarla da tam uyumluluk sağlayabiliyordu. Amazon listelemesinde kullanılan tanıtım görselinin, kulaklığın iOS ve Android ekosistemiyle tam uyumluluğunu vurgulamak üzere ‘Galaxy S21’i içerdiği tahmin edildi.  

Apple, reklam çalışmalarında ana ürün dışındaki ürünlerde de kendi ürünlerini tercih ediyordu

Apple Reklam

Bununla birlikte; teknoloji şirketleri, genellikle belli bir ürün için hazırlanan bir reklamda ana ürün yanında kullandığı yan ürünlerde de kendi markası altında tanıtılan ürünlerden kullanmayı tercih ediyor. Apple da reklam çalışmalarında bu konuya hassasiyet gösteren şirketler arasında yer alıyor. Fakat şirket ürünlerinin Android ekosistemindeki ürünlerle yüksek uyumluluk gösterememesi, Apple’ın alım gücü düşük pazarlarda kan kaybetmesine sebep oluyor. Teknoloji devinin, bu sebeple bu tip bir reklam stratejisi hazırlamış olduğu tahmin ediliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple’ın 2022 Yılında Piyasaya Sürülecek Olan iPhone Serisinin Uygun Fiyatlı Modeli, Daha Büyük Ekranla Gelecek 

Apple, Yeni ‘iPhone’ Modellerini Tamamen Geri Dönüştürülebilir Materyallerden Üretmeyi Hedefliyor 

Mahkemeden Apple Türkiye’ye Dijital Miras Talebi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz