Mart ayının en çok indirilen oyunları

Sony oyun konsolu PlayStation 4 için, Mart ayının en çok indirilen oyunları açıkladı. Mart ayında Battle Royale oyunlar listenin başını çekiyor.

Her ay sonunda yapılan paylaşımlar ile birlikte PlayStation 4 ve 4 Pro için en çok indirilen oyunların, VR oyunlarının, ek paketlerin ve ücretsiz oyunların listeleri açıklanıyor. PlayStation blog yazısında paylaşılan verilere göre Mart ayında en çok tüketilen oyunların, rekabetçi öğeler barındıran oyunlar olduğu görünüyor.

Evde daha fazla vakit geçirdiğimiz bu zamanlarda oyun oynamak dahil, tüm dijital aktivitelerin süreleri artmış durumda. PlayStation tarafından açıklanan listelerde maalesef sayısal veriler bulunmuyor. Listede sadece oyunların sıralaması bulunuyor. 

Mart ayında en çok indirilen oyunlar

Mart ayında en çok indirilen oyunlar

 • Listenin en başında Call of Duty: Modern Warfare var. Serinin son oyunu, hikayesi ve oynanışı ile beğenileri toplamıştı. Ama ücretsiz Battle Royale modu Warzone’un çıkması ile birlikte, Call of Duty: Modern Warfare’ın indirme sayısı da doğal olarak yükseldi.  
 • Listenin ikinci sırasında MLB The Show 20 bulunuyor.  MLB The Show 20 bir beyzbol, spor oyunu.
 • Listenin üçüncü sırasında yılların eskitemediği GTA 5 var. Online tarafında düzenlediği etkinlikler ile asla tükenmeyen bir içerik sunmayı başaran GTA 5, oyuncular tarafından zevkle oynanmaya devam ediyor.
 • Listenin dördüncü sırasında bir ay önce çıkan aksiyon, fps oyunu Doom Eternal var. Efsane Doom serisinin son oyunu olan Doom Eternal, konsollarda olduğu gibi bilgisayar için de fazlasıyla ilgi ile karşılanmıştı.

Mart ayının en çok indirilen VR oyunları

Mart ayının en çok indirilen VR oyunları

 • Listenin ilk sırasında Beat Saber var. Bu oyunda elimizde iki ışık kılıcı taşıyoruz ve ritme uygun olarak üstümüze gelen nesneleri kesiyor, engellerden uzak durmaya çalışıyoruz.
 • Listenin ikinci sırasında ise Job Simulator var. Bu oyun iş dünyasını daha eğlenceli bir yaklaşım ile ele alıyor. 
 • Üçüncü sırada efsane RPG, açık dünya  oyunu The Elder Scrolls V: Skyrim’in VR versiyonu var. Dünyasından hiçbir mekanik kaybetmeden, VR diyarlarına taşınmayı beceren bu efsane oyun ayrıca Steam üzerinden de satılıyor.

Mart ayının en çok indirilen ücretsiz oyunları

Mart ayının en çok indirilen ücretsiz oyunları

 • Listenin en başında Call of Duty: Warzone var. Call of Duty mekaniklerine sahip kaliteli yapısının yanı sıra, ücretsiz olarak çıkan Battle Royale oyun Warzone, çoğu satış ve indirme listesinde olduğu gibi bu listede de en başta. Ayrıca resmi Warzone sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile birlikte, Warzone oyununun 50 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtildi.
 • Warzone’u bir diğer Battle Royale oyun tekip ediyor. Listenin ikinci sırada Epic Games çatısı altından çıkmış olan Fortnite var.
 • Üçüncü sırada ise Apex Legends var. Apex, bu yıl BAFTA Oyun Ödüllerinde ‘En iyi online oyun’’ ödülünü kazanmıştı. 
 • Bu listenin dördüncü sırasında ise, platform öğeleri ve hızlı aksiyon yapısı ile Brawlhalla bulunuyor.

Mart ayının en çok indirilen ek paketleri

Mart ayının en çok indirilen ek paketleri

Bu listenin ilk iki sırasında Fortnite için yayınlanan ek paketler bulunuyor. Üçüncü sırada ise The Division 2 için yayınlanan bir ek paket yer alıyor. Bu listeden anlaşıldığı üzere, PS oyuncuları, online oyunlar için daha fazla ek paket indiriyor.

DigiToll #10

Epik Store, haftanın ücretsiz oyunlarını açıkladı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz