Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sony, PlayStation NetWork’ün Aralık ayı verilerini açıkladı. Platformun Aralık ayında 103 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığına yer verilen açıklamada ayrıca Playstation 4 konsol ve oyun satış sayıları hakkında verilere de yer verildi. 

CES 2020’de PlayStation 5 hakkında bazı teknik detayları ve yeni logoyu açıklayan Sony, bu kez PlayStation 4 satış verileri, Playstation NetWork kullanıcı sayısı ve PS4 oyunlarının indirilme rakamlarını paylaştı.

Sony Interactive Entertainment (SIE), yaptığı açıklamayla PlayStation™Network’ün (PSN) Aralık 2019 aylık aktif kullanıcı sayısının 103 milyona ulaştığını açıkladı. Ayrıca PlayStation®4 (PS4™) konsol satışları da dünya çapında 106 milyon adedi geçerken, PS4 oyunlarının 31 Aralık 2019 itibarıyla hem PlayStation Store (PS™Store) hem de fiziksel satış kanalları üzerinden 1.15 milyara ulaştığı duyuruldu.

SIE Başkan ve CEO’su Jim Ryan, “Milyonlarca PlayStation hayranının, eğlence deneyimleri için PS4’ü seçtiğini görmekten dolayı çok mutluyum. Bu başarı, 1994’ten beri hayranlarımızın ve iş ortaklarımızın destekleri sayesinde gerçekleşebildi ve bunun için herkese en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Biz sürekli olarak PlayStation VR gibi yenilikçi ürünler ortaya çıkarıyoruz, ki bu arada PlayStation VR satışları da 5 milyon satış adedine ulaştı*4. PlayStation ekosistemine ekleyeceğimiz, çok daha fazla yeni eğlence deneyimi bulunuyor ve bunları hayranlarımızla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

PS4 Yeni Oyunlar Neler?

İlgili resim

SIE WWS, 7. yılına giren PS4 sisteminin sınırları zorlayacak olan ve çok beklenen The Last of US Part II ve Ghost of Tsushima*5 gibi oyunların oyuncularla buluşmasını sağlayacak. SIE, ayrıca iş ortakları tarafından hazırlanan muhteşem oyunların ve benzersiz deneyim yaşatan bağımsız oyun stüdyolarının oyunlarının da dağıtımına odaklanacak.

CES 2020’de Playstation 5 ile ilgili özelliklerin bir kısmını duyurmuştu. Playstation 5’in 2020 sonunda satışa çıkması bekleniyor.

Sony, Playstation 5’e ait bazı detayları açıkladı