Sony Playstation 5’in için en önemli isim Jim Ryan, yakında tanıtılacak olan oyun konsoluyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. CES 2020 fuarında oyunseverler Playstation 5 ile ilgili yeni gelişmeleri ve hatta mümkünse PlayStation 5’in de tanıtılmasını istiyorlardı.

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, CES 2020 etkinliklerinde sahne aldı ve Playstation 5 için tasarlanan yeni logoyu kullanıcılarla paylaştı.

sony playstation 5 hardware features ile ilgili görsel sonucu

Playstation 5’in kesinleşen teknik özellikleri:

Ardından Playstation 5 ile ilgili özelliklerin bir kısmından da bahseden Jim Ryan, 5 temel özellik hakkında konuştu. Bunlardan ilki 3 boyutlu ses oldu. 3 boyutlu ses teknolojisiyle oyunseverler kendilerini oyunun içerisinde gibi hissedecek ve sesler daha derinden kullanıcılara aktarılacak. Bir diğer özellik ise dokunsal ve adaptif tetikleyici oldu. Bu özellikle beraber oyuncu kontrolcüleri daha iyi bir deneyim için kullanıcılarına daha iyi bir his vermeyi planlıyor. Bunlara ek olarak Ultra Hızlı SSD de eklenen özellikler arasında. PS5’in sahip olduğu bu ultra hızlı ssd’ler ile birlikte oyunların yüklenme süresi oldukça azalacak ve oyuncular kesintisiz deneyimin keyfini çıkaracak. Son olarak donanım tabanlı ışın izleme ve Ultra HD Blu-Ray desteği de hazır bulunacak. Daha iyi bir görsel deneyim için oyun içi görselleri donanım tabanlı ışın izleme özelliği ile birlikte sunmaya hazırlanan Sony, yüksek grafik değerlerine ulaşmak için Ultra Hd Blu-Ray desteğini de unutmadı.

Fiyatı ve satışa çıkış tarihi henüz belli olmayan bu modelin 2020’nin son çeyreğinde kullanıcılar ile buluşması bekleniyor.