PlayStation 5 Satış Adedi

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, 2021 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Açıklanan veriler arasında, ‘PlayStation 5’ oyun konsolunun satış adedi de yer aldı. Aktarılan detaylara göre; ‘PlayStation 5’, piyasaya sürüldüğü Kasım ayından bu yana toplamda 7.8 milyon adet sattı. Söz konusu rakamın, Sony’nin hedefinin de üzerine çıktığı kaydedildi.  

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, 2021 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Açıklanan veriler arasında, ‘PlayStation 5’ ve ‘PlayStation 4’ oyun konsolunun satış adedi de yer aldı. Aktarılan detaylara göre; ‘PlayStation 5’, yılın ilk çeyreğinde 3.3 milyon adet sattı. İlk çeyrekteki satışlarla birlikte; konsolun piyasaya sürüldüğü Kasım ayından bu yana yakaladığı toplam satış adedinin, 7.8 milyona ulaştığı belirtildi. Sony, söz konusu süreçteki satış hedefini 7.6 milyon seviyesinde tutmuştu. Ulaşılan satış rakamının, bu bağlamda Sony’nın de beklentilerinin üzerine çıktığı görüldü.  

Yaklaşık 8 yıl önce piyasaya sürülen ‘PlayStation 4’ ise 2021 yılının ilk çeyreğinde 1 milyonun üzerinde sattı. Oyun konsolunun, bu rakamla birlikte toplamda 115.9 milyon satış adedine ulaştığı ifade edildi. Diğer yandan; ilk çeyrekteki satış adedi, geçen yılın aynı dönemine göre 400 bin adet düşüş gösterdi.  

PlayStation Plus abone sayısı, yılın ilk çeyreğinde 47.6 milyona ulaştı

PlayStation Plus Abone Sayısı

Bununla birlikte; PlayStation Plus abone sayısı da yılın ilk çeyreğinde, 47.6 milyona ulaştı. Platformun abone sayısının, 1 yıl içerisinde 6.1 milyon artış gösterdiği kaydedildi. Sony ayrıca, 2020 mali yılının son çeyreğinde de ‘PlayStation 4’ ve ‘PlayStation 5’ için toplamda 61.4 milyon yazılım satıldığına işaret etti. Söz konusu rakam, bir önceki yılın aynı döneminde 65.3 milyon seviyesindeydi. İki yıl arasındaki farkın, bu yıl yaşanan 3.9 milyonluk bir düşüşe tekabül ettiğinin de altı çizildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Sony, İkinci Nesil Giyilebilir Klima Reon Pocket 2’yi Satışa Sundu

Oyun Dünyası Karışıyor: Sony ve Microsoft Square Enix’i Satın Almak İstiyor

Sony Yeni Amiral Gemileri Xperia 1 III ve Xperia 5 III’ü Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz