Pazar, Ekim 24, 2021
Ana SayfaDijitalP&G’nin 2014’te Hayata Geçirdiği Mobil Uygulama ‘Banabak’, 2 Milyon Gence Ulaşmayı Hedefliyor 

P&G’nin 2014’te Hayata Geçirdiği Mobil Uygulama ‘Banabak’, 2 Milyon Gence Ulaşmayı Hedefliyor 

P&G’nin gençlerin dilinden anlamak mottosuyla 2014 yılında kullanıcı beğenisine sunduğu mobil uygulama ‘Banabak’, bugüne kadar 1.6 milyon kişiye ulaşmayı başardığını ve daha fazla gence dokunmak için markanın bütün süreçlerini yeniden tasarladığını duyurdu. Gençleşen yüzüyle kullanıcıların kampanya ve fırsatlardan maksimum düzeyde yararlanmasını sağlayacağına işaret eden platformun yeni hedefinin, 2 milyon gence ulaşmak olduğu belirtildi.  

P&G’nin Türkiye’de gençlerle sinerji yakalayıp onların beklentilerini anlamak ve bu doğrultuda gençlere birbirinden farklı ve cazip fırsatlar sunmak için 2014’te hayata geçirdiği mobil uygulama ‘Banabak, kullanıcı beğenisine sunulduğu günden bu yana 1.6 milyon genç kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Uygulamayı daha yaygın hale getirip daha fazla gencin kampanya ve avantajlardan yararlanması için platformun tüm süreçlerini yeniden tasarlayıp gençleştiren P&G, bu şekilde hem erişimi artırmayı hem de yaptığı iş birlikleriyle daha fazla gence dokunmayı hedeflediğine işaret etti.  

Aktarılan detaylara göre; şirketin Türkiye’deki ilk girişimi olma özelliği taşıyan ve 30 yaş altı gençlerin hedeflendiği uygulama, orta ve üst düzey kitleyi hedef alan sadakat programlarından ayrışıyor ve gençlere istedikleri ve ihtiyaç duydukları kampanyalar sunuyor. Sahip olduğu fiş okuma teknolojisi ve oyunlaştırma modeliyle gençlere aldıkları her P&G ürününden puan kazandıran platform, böylece indirim ve ödül kazanma gibi avantajlar sunuyor. Yenilenen kullanıcı dostu arayüzüyle gençlerin çeşitlendirilen ödüllere ulaşmasını kolaylaştıran Banabak, yenilenen yüzüyle 2 milyon gence ulaşmayı ve 340 bin olan aktif kullanıcı sayısını 500 bine çıkarmayı hedefliyor. Her geçen gün gençler tarafından takibi artan ‘Türkiye e-Milli Futbol Takımı’nın da sponsoru olan Banabak’ın, hayallerinin peşinden koşan gençlere müzik alanında kendilerini gösterme fırsatı sağlayan ‘İpana Liselerarası Müzik Yarışması’nın da başvuru ve oylama mecrası olarak kullanılacağı belirtiliyor. Bu kapsamda gençlerin, ‘Banabak’ üzerinden mail adreslerine yönlendirilen formları doldurarak yarışmaya katılım sağlabileceği dile getiriliyor. ‘Banabak’ kullanıcısı gençlerin ayrıca, platform üzerinden en beğendikleri solist ve müzik gruplarını oylayıp kazananları belirleyeceği ifade ediliyor. 

P&G Türkiye, tüketicinin yarın da neye ihtiyacı olabileceğini anlamayı hedefliyor

P&G Türkiye

Diğer yandan; P&G, yenilenme sürecini yeni reklam yüzleriyle de taçlandırdı. Sezonun ses getiren projelerinden ‘Son Yaz’ dizisinin çıkış yapan oyuncusu Hafsanur Sancaktutan ve Çukur dizisiyle adından sıkça söz ettiren Kubilay Aka’nın oynadığı bir reklam filmi çeken marka, bu şekilde hem ‘Banabak’ın hem de P&G markalarının genç, eğlenceli ve dinamik yüzünü genç kullanıcılarıyla paylaştı.  

P&G’nin dünyanın en büyük araştırma şirketlerinden biri olduğunu belirten P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya CMO’su ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Yaprak; bu özellikleriyle tüketicinin sadece bugün değil, yarın da neye ihtiyacı olabileceğini anlamayı hedeflediklerini söyledi. Yaprak, açıklamasında ayrıca “İhtiyacı tespit etme yolunda saha araştırmaları, mobil uygulamalarımız ve buralardan beslenen veriyle tüketicilerin beklentilerini, yönelimlerini, alışkanlıklarını anlamaya çalışıyoruz. Büyük veri tabanımız, veri ortaklıklarımızla ulaştığımız 2’nci parti verilerimizin yanı sıra ‘Orkid Perio’, ‘Prima Kulübü’, ‘Kadınlarbilir.com’ ve ‘Banabak’ gençlik platformumuzdan besleniyor” ifadelerine yer verdi. 

2014 yılında bir gençlik hareketi olarak başlatılan Banabak’ın, bugün gençleri anlamak için çok önemli bir kaynak görevi gördüğünün de altını çizen Yaprak, “Dolayısıyla biz de onlardan aldığımız bu verilerle, telekomünikasyon, bankacılık ve perakende sektöründe kullanılan teknoloji ve veri analitiği yetkinliklerini P&G markaları için entegre edip, bire bir kitlesel pazarlamanın kapılarını açıyoruz ve böylece tüketicilerimize markalarımızla olan ilişkisinden her daim memnun kaldıkları bir deneyim yaşatmış oluyoruz. Tüketicilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt verdiğimiz bu faaliyetlerimizle de bulunduğumuz kategorilere liderlik ediyor, aynı zamanda sektörümüzün de bizimle birlikte büyümesini sağlıyoruz” ifadelerini de sözlerine ekledi. 

Banabak Mobil Uygulama
*Uygulama QR kodu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

P&G CES 2021’de, İnovasyon Ürünleriyle Dikkat Çekti

Unilever, P&G ve Coca-Cola’dan Sosyal Medya Reklamı Boykotu! 

Çocuk Video Uygulaması YouTube Kids Türkiye’de Hizmete Açıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR