Redmi, yeni kablosuz kulaklıkları SonicBass ve Earbuds 2c’yi tanıttı. Uygun fiyatlarıyla kablosuz kulaklık pazarında rekabeti artırabilecek olan ürünler teknik özellikleriyle de dikkat çekti. 

Xiaomi’nin alt markası Redmi, bugün düzenlediği bir etkinlikte giyilebilir ürünlerine yenilerini ekledi. İki yeni kablosuz kulaklık tanıtan Redmi, cihazların fiyatlarıyla rekabeti artıracağa benziyor. 

Redmi SonicBass özellikleri

Redmi SonicBass olarak anılan yeni kulaklık aslında bakıldığında tam bir kablosuz kulaklık değil. Redmi’nin yeni kulaklığı boyun bandı tasarımıyla ses iletimini gerçekleştiriyor. Redmi SonicBass, 120 mAh bir batarya kapsitesiyle kutusundan çıkıyor ve 12 saate kadar kullanım ömrü sunduğu belirtiliyor. MicroUSB sayesinde yaklaşık 2 saatte şarj olan ürünün bekleme süresini ise Redmi 200 saat seviyelerinde olduğunu aktarıyor. 21.2 gram ağırlığı bulunan ürünün Bluetooth 5.0 bağlantı desteği bulunuyor. iOS ve Android cihazların yanı sıra Redmi yeni kulaklığı SonicBass’ın Windows bilgisayarlarda da kullanabildiğini belirtiyor. 

Redmi SonicBass 9.2 milimetrelik dinamik sürücülerle kullanıcı karşısına çıkıyor. Bunun ses kalitesinde önemli artışlar sağladığı belirtiliyor. Kablosuz kulaklığın boyun bandı kısmına eklenen tuşlar bu sayede daha işlevsel bir kullanım deneyimi sunmayı amaçlıyor. Cihaz ayrıca Google Asistan, Amazon Alexa ve Siri gibi pek çok sesli asistan desteğiyle geliyor. 

Redmi Earbuds 2c özellikleri

Mat bir tasarıma sahip olan Redmi Earbuds 2c’nin ise iki kulaklığında da 43 mAh bir bataryası bulunuyor. Earbuds 2c’nin kesintisiz olarak 4 saate kadar kullanım ömrü bulunduğu belirtiliyor. Cihazın şarj kutusunun 150 saat bekleme süresi olduğu belirtilirken Redmi Earbuds 2c, microUSB sayesinde 1,5 saatte tam şarj olabiliyor. 10 metreye kadar kesintisiz kullanım vadeden cihazın Bluetooth 5.0 bağlantı desteği bulunuyor.

Hem iOS hem de Android cihazlar kullanılabilen Redmi Earbuds 2c’nin, kullanıcıların arama kalitesini artırdığı belirtilen bir teknolojiye de sahip olduğu aktarılıyor. Sadece Google Asistan desteği bulunan cihaz, diğer sesli asistanları ise maalesef desteklemiyor. Sadece bir tuşu bulunan kablosuz kulaklık sayesinde kullanıcılar, müziği durdurma, yeniden oynatma, sesli asistanı etkinleştirme ve aramalar arasında geçiş yapma özelliklerini kullanabiliyor.

Redmi SonicBass’ın 17 dolardan, Redmi Earbuds 2c’nin ise 20 dolardan satışa çıkacağı ifade ediliyor. Uygun fiyatlarıyla şaşırtan kablosuz kulaklıkların ilerleyen zamanlarda Türkiye’de de satışa sunulabileceği ifade ediliyor ancak bu konu hakkında açıklanan resmi bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

‘Huawei FreeBuds Pro’ Kablosuz Kulaklık, Türkiye’de Ön Satışa Açıldı! 

Sennheiser ‘CX 400BT’ Kablosuz Kulaklık Modeli, Sesli Asistan Entegrasyonu ile Geliyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz