Cuma, Eylül 24, 2021
Ana SayfaTeknolojiSony, İkinci Nesil Giyilebilir Klima Reon Pocket 2 ’yi Satışa Sundu

Sony, İkinci Nesil Giyilebilir Klima Reon Pocket 2 ’yi Satışa Sundu

Sony, giyilebilir kliması Reon Pocket’ın ikinci neslini duyurdu. Şirketin geçen sene piyasaya sunduğu modelin geliştirilmiş hali olan ikinci nesil giyilebilir klima Reon Pocket 2, Sony’e göre iki kat daha fazla ısı emilimi ve daha iyi bir soğutma vadediyor. 

Teknolojinin gelişmesi ve firmaların daha farklı alanlara yönelmesiyle beraber çok daha ilginç cihazlar ve ürünler görüyoruz. Özellikle son dönemlerde giyilebilir teknolojik ürünlerde daha fazla çeşitlilik görmeye başladık. Bu bağlamda son kullanıcıya ulaşan ve piyasaya sürülen ilginç ürünlerin başında, Sony’nin geçen sene satışa çıkardığı ‘giyilebilir klima’yı görmüştük. Şirketin Roen Pocket isimli cihazı kullanıcıların t-shirtlerine taktığı ve serinletmeyi hedefleyen bir ürün olarak karşımıza çıkmıştı. Sony bu ürününün ikinci neslini de satışa sunduğunu duyurdu. 

Giyilebilir klima: Reon Pocket 2

Japonya merkezli teknoloji üreticisi Sony’nin giyilebilir klimasının yeni versiyonu Reon Pocket 2 olarak anılıyor. Yeni ürün, her ne kadar geçen sene piyasaya çıkan giyilebilir klima ile tasarım açısından benzese de, Sony ikinci nesil giyilebilir klimasında önemli değişiklikler ve geliştirmeler yaptığını belirtti.

Sony’nin aktardığı detaylara göre, Reon Pocket 2, selefine göre 2 kat daha fazla ısı emilimi sağlıyor. Bu sayede daha iyi bir soğutma vadeden cihazın ayrıca suya karşı korumasının da iyileştirildiği belirtiliyor. Şirket geliştirilen giyilebilir klimasının tüm bunlar sayesinde, spor ya da egzersiz yaparken çok daha rahat olacağını vurguluyor. 

Özellikle kavurucu sıcaklarda işe gidip gelirken kullanıcıların sıcaklamasını engellemek için geliştirilen Reon Pocket’tan farklı olarak yeni nesil giyilebilir klima, Sony’nin aktardığına göre bu sefer daha spor odaklı. Durağan sporları hedef kitlesine alan bu ürünün genel olarak golf gibi sporlar için kullanılabileceği aktarılıyor. Hatta Sony, Le Coq Sportif, Munsingwear ve Descente gibi spor giyimi ile uğraşan markalarla iş birliği yaptı. Şirket markalardan ikinci nesil giyilebilir klimasının yerleştirilmesi için ürünlere cep eklenmesini istedi.

Bir boyunluk aksesuarı da bulunan Reon Pocket 2, bu noktada da eski nesilden ayrılıyor. Çünkü geçen seneki modeli kullanabilmek için kullanıcıların özel cepli atletler alması gerekiyordu. Bu bağlamda çok büyük bir değişiklik sunmasa da yeni nesil cihaz daha konforlu bir kullanım vadediyor. Şu an için sadece Japonya’da satışa çıkan Reon Pocket 2 için Sony, 138 dolarlık bir fiyat etiketi belirlemiş durumda. 

İlginizi Çekebilir:

LG, Bireysel Kullanıma Uygun Giyilebilir Hava Temizleyici PuriCare’i Tanıttı

Samsung, yeni spor amaçlı giyilebilir teknoloji ürünü GEMS’i tanıttı

Beynine Çip Takılan Maymun Oyun Oynadı, Spot’a Çinli Rakip AlphaDog | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR