Google Asistan Telesekreter

Google, ‘Google Asistan’ bünyesine kullanıcıları telesekreter dinleme eziyetinden kurtarmayı amaçlayan yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Aktarılan detaylara göre; ABD’li teknoloji devinin akıllı asistanı, artık görüşmelerde telesekreter süresince gerçek bir insan aramayı yanıtlayana kadar kullanıcılar yerine hatta bekleyecek.  

Google, ‘Google Asistan’ bünyesine kullanıcıları telesekreter ve santral mesajı dinleme eziyetinden kurtarmayı amaçlayan yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Aktarılan detaylara göre; ABD’li teknoloji devinin akıllı asistanı, artık görüşmelerde telesekreter süresince gerçek bir insan aramayı yanıtlayana kadar kullanıcılar yerine hatta bekleyecek. “Benim İçin Hatta Kal (Hold for Me)” adı verilen özellik; gerçek bir insanın mı hatta olduğunu, yoksa kullanıcıların önceden kaydedilmiş bir mesajı mı dinlediğini tespit edebilecek. Eğer önceden kaydedilmiş bir telesekreter veya santral mesajı dinleniyorsa ‘Google Asistan‘, kullanıcılar için hatta bekleyecek. 

Şirketin akıllı asistanı, gerçek bir insanın aramayı yanıtladığını tespit ettiğinde; kullanıcılara bir ses, titreşim veya ekran bildirimi aracılığıyla uyarı gönderecek. Böylece kullanıcılar, aramadan önce yaptıkları işlemi yarıda keserek görüşmeye dönebilecek ve telesekreter mesajlarını dinlemekle vakit kaybetmeyecek. “Benim İçin Hatta Kal (Hold for Me)” özelliği, Google’ın “Duplex” teknolojisiyle desteklenecek.  

Veri güvenliğine ilişkin endişesi olanlar için Google, sunucularına hiçbir arama kaydı veya dökümü göndermeyecek. Süreç, tamamen kullanıcıların cihazları bünyesinde gerçekleştirilecek. Fakat kullanıcıların, Google’ın özelliği geliştirebilmesi için “Benim İçin Hatta Kal (Hold for Me)” verilerini şirketle paylaşma opsiyonu da olacak.  

Google Asistan ‘Benim İçin Hatta Kal’, seçili “Pixel 5” ve “Pixel 4A” cihazlarda erken erişime açılacak

Google Asistan Benim İçin Hatta Kal

Google Asistan’ bünyesine eklenecek olan ‘Benim İçin Hatta Kal (Hold for Me)’ özelliği, ABD’deki “Pixel 5” ve 5G destekli “Pixel 4A” cihazlarda erken erişime açılacak. Kullanıcıların, özelliği deneyebilmek için “Telefon” uygulamasının “Ayarlar” sekmesinde yer alan “Benim İçin Hatta Kal” seçeneğini aktif hale getirmesi gerekecek. Şirket, özelliği gelecek aylarda daha fazla sayıda kullanıcının beğenisine sunacak.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google Asistan’a Alışverişler için Ses Tanıma Özelliği Ekleniyor

Google Asistan, artık tarayıcıdaki metinleri sesli okuyabiliyor

Google Asistan aylık 500 milyon kişi tarafından kullanılıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz