KONAMI Digital Entertainment B.V., PES ve Winning Eleven’ın yapımcılarının geliştirdiği yepyeni futbol simülasyonu eFootball ‘u duyurdu. Oynaması ücretsiz ve Unreal Engine’de tamamen yeniden inşa edilen eFootball, önümüzdeki sonbahar tüm dünyada aynı anda yayınlanacak.  

KONAMI ‘nin duyurduğu eFootball, PlayStation5, PlayStation4, Xbox Series X|S, Xbox One, Windows 10 ve PC Steam üzerinden oynanabilecek. Android ve iOS sürümleri de masaüstü ve konsol sürümlerinin hemen ardından gelecek.

Yeni nesil konsollar ve oyuncular için yeni bir marka kimliği olan eFootball, daha önce Pro Evolution Soccer ve Winning Eleven olarak bilinen oyuna yepyeni bir soluk getiriyor.

“Oyuncu tepkilerini büyük ölçüde elden geçirmemize izin veren Unreal Engine’in gücünden yararlanarak, eFootball’ı uzun yıllar destekleyecek yepyeni bir futbol oyun motoru oluşturduk,” diyen eFootball serisinin yapımcısı Seitaro Kimura, sözlerine, “eFootball, yeni nesil konsolların gücü ve dünyaca ünlü futbolcularla iş birliklerini arkasına alan, bugüne kadarki en heyecanlı ve gerçekçi oyunumuz. Gelecek ay oynanışla ilgili bazı ayrıntıları sizlerle paylaşacağız, bu nedenle bizi izlemeye devam edin” şeklinde devam etti.

Neredeyse evrim geçiren oyun motoru sayesinde animasyon sistemi tamamen yenilendi. “Hareket Eşleştirme” (Motion Matching) adı verilen yeni teknoloji, oyuncuların sahada yaptığı çeşitli hareketler arasından en isabetli olanları seçerek gerçek zamanlı bir dizi animasyona dönüştürebiliyor. Sistemin öncekinden dört kat daha fazla animasyon sağlayabilmesi ortaya son derece gerçekçi hareketlerin çıkmasına yol açıyor. Hareket Eşleştirme teknolojisi son nesil konsollar, bilgisayarlar ve mobil cihazlar da dahil tüm eFootball platformlarında kullanılacak.

Tüm platformlarda ücretsiz!

eFootball keyfini herkesle paylaşmayı hedefleyen KONAMI, bu yeni futbol oyununun konsol, PC ve mobil cihazlarda ücretsiz olacağının altını çizdi. Daha da önemlisi, eFootball tüm oyuncular için adil ve dengeli bir deneyim vadediyor. Oyun mekanikleri ve çevrimiçi modlar hakkında daha fazla ayrıntı ağustos ayının sonlarında açıklanacak.

KONAMI oyunun yalnızca dijitalde yayınlanacağını ve sonbaharda resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra düzenli olarak yeni içerik ve oyun modlarıyla güncelleneceğini belirtti. FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve diğerlerinin yer aldığı yerel maçlar, oyunun çıkışında ücretsiz olarak sunulacak. Gelecekte belirli oyun modlarının isteğe bağlı DLC olarak satılacağı ve oyunculara kendi ilgi alanlarını takip eden bir deneyim oluşturma özgürlüğü vereceği belirtiliyor.

Futbolun küresel oyun topluluğunu ilk kez bir araya getiren eFootball, gerçekçi e-spor deneyimini konsol, PC ve mobil cihazlarda sunmanın yanı sıra lansman sonrasında gelecek çapraz oynanış desteğiyle de oyuncuların platform gözetmeksizin birbirleriyle oynayabilmelerine izin veriyor. eFootball mobil sürümüyle ilgili detaylar da ileri bir tarihte paylaşılacak.

KONAMI açık ve şeffaf bir iletişim sağlamak adına, eFootball için ilk yol haritasını yayınladı ve hem lansman içerikleri hem de takip eden aylarda oyuna nelerin ekleneceği hakkında ilk ayrıntıları sundu.

Sonbahar Başı:

  • Unreal Engine destekli yepyeni oynanış deneyimi
  • Farklı jenerasyon oyun konsolları arasında oynanış desteği (örn. PlayStation5 vs. PlayStation4, Xbox Series X|S vs. Xbox One)
  • FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve çok daha fazlasını içeren Yerel Maçlar

Sonbahar:

  • Oyun konsolları ve masaüstü bilgisayarlar arası çapraz platform desteği (örn. PlayStation5 vs. Xbox Series X|S, PlayStation5 vs. PC Steam, vb.)
  • Takım Kurma Modu (resmi ismi henüz belli değil) – oyuncular alarak kendi takımını kurmaya dayalı bir mod
  • Çevrimiçi Ligler (resmi ismi henüz belli değil) – takımını alıp global, rekabetçi bir ligde top koşturma fırsatı
  • Match Pass sistemi – eFootball oynayarak çeşitli eşyalar ve oyuncular kazanabilme 

Kış:

  • Mobil cihazlar için kontrol aparatı desteği
  • Uyumlu kontrol aparatı kullanılan mobil cihazlar dahil mevcut tüm platformlar arası çapraz platform eşleştirme desteği
  • Profesyonel ve amatör espor turnuvalarının başlaması

KONAMI aynı zamanda tüm zamanların en iyi iki futbolcusu olan Lionel Messi ve Neymar Jr.’ın eFootball‘un küresel marka yüzleri olacağını duyurdu. Buna ek olarak, Andrés Iniesta ve Gerard Piqué, sırasıyla oyundaki hücum ve savunma mekaniklerinin resmi danışmanları olarak geliştirme sürecine yakından dahil oldular.

İlginizi Çekebilir:

Konami Üç Yeni Dijital Yu-Gi-Oh Oyunu Duyurdu

Microsoft, Konami ve Sega’yı Bünyesine Eklemek İstiyor

3 bin liralık yerli üretim Oppo A74 inceleme : Oppo A74 kamera performansı nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz