Pocket uygulaması, kaydedilen internet içeriklerinin internet bağlantısına sahip olunmadığı zamanlarda da tüketilebilmesine yardımcı oluyor. Uygulama, her platformda kullanılabiliyor. Hızlı senkronizasyon ve kullanıcı dostu arayüzü ile 274 bin 951 kullanıcın tercihi olan Pocket’ın, Google Play Store’da “Editörün Tercihi” unvanını elde ettiği ifade ediliyor.

Özellikle mesai saatleri içerisinde çalışanlar, boş buldukları zaman diliminde başta sosyal medya ağları olmak üzere pek çok internet sitesinde içerik tüketiyor. Kısa zaman dilimine sığmayan tüketim alışkanlığı, sonraki zaman dilimlerinde ilgili içerikleri aratarak bulma aşamasına geçiyor. Bu süreçte yaşanan mobil veri kullanım artışı da göz önüne alındığında; birçok kullanıcı, mobil platformlarda veri tüketimini minimuma indirebilmek için çözüm arıyor. “Read It Later” bünyesinde geliştirilen Pocket uygulaması ise tam da bu noktada devreye giriyor.

“Twitter”, “YouTube”, “Instagram” veya istenilen herhangi bir internet sitesi üzerinden; internetsiz bir ortamda okunulmak istenilen içerikleri görüntülemeye imkan sunan uygulama, oldukça basit bir arayüzle geliyor. İlgili haber, yazı veya gönderideki “Paylaş” sekmesinde yer alan ‘Pocket’ uygulaması seçeneğini seçmek, içeriği uygulama veri tabanına göndermeye yardımcı oluyor. Okuma iyileştirmesi ile birlikte; içerik ve yazının da sadeleştirildiği mobil uygulama, oldukça iyi bir deneyim sağlıyor. Wi-Fi veya mobil veri bağlantısına sahip olunmadığı zamanlarda tüketilebilen içerikler, kullanıcıların keyifli zaman geçirmesine yardımcı oluyor.

Pocket, yazılı içerikleri ücretsiz seslendirerek iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor

Pocket
Uygulama ekran görüntüleri

iOS, Android ve tarayıcı eklentileri iş birliğinde herhangi bir ortamda kaydedilen içeriklerin okunabildiği ve paylaşılabildiği yazılım, Google hesabı senkronizasyonu ile kolaylıkla kullanılabiliyor. Google Play Store’de 274 bin 951 kullanıcının beğenisini kazanan uygulamanın, 4.5 yıldız aldığı ifade ediliyor. Kaydedilen içerikleri ücretsiz seslendirme özelliği de bulunan Pocket uygulaması, “Premium” hizmetlerini yıllık 23 dolar karşılığında kullanıcı beğenisine sunuyor.

Akıllı etiketleme, önemli yerleri işaretleme, özelleştirilmiş kullanıcı deneyimi ve metin tarama özellikleri ile güçlenen “Premium” sürümü, aylık bazda ise 14 dolara satın alınabiliyor.

Android: Tıkla, iOS: Tıkla, Chrome Eklentisi: İndir.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

ABD’de Genetiği Değiştirilmiş 750 Milyon Sivrisinek Hastalıkların Önüne Geçilmesi İçin Doğaya Salınacak

Volkswagen, ‘ID.4’ İsimli İlk Elektrikli SUV Modelinin Seri Üretimine Başladı 

Windows ‘Telefonunuz’ Uygulaması, Artık Ekranı Kilitli Samsung Telefonlar ile Çalışabiliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz