Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaTeknolojiWindows 'Telefonunuz' Uygulaması, Artık Ekranı Kilitli Samsung Telefonlar ile Çalışabiliyor

Windows ‘Telefonunuz’ Uygulaması, Artık Ekranı Kilitli Samsung Telefonlar ile Çalışabiliyor

Samsung, Microsoft ile iş birliğini ‘Telefonunuz’ uygulaması ile geliştirmeyi hedefliyor. Windows bünyesinde bulunan ‘Telefonunuz’ uygulaması sayesinde; ekranı kapalı olan seçili Samsung akıllı telefonlar, bilgisayar ile senkronize bir şekilde kullanılabiliyor. Sahip olduğu ekran yansıtma ve telefon kullanma seçenekleri ile ‘Huawei Share’ projesine rakip olan uygulamanın tüm özellikleri, bütün telefonlarda çalışmıyor.

Windows işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen ‘Telefonunuz’ uygulaması, yeni bir güncelleme aldı. Seçili Samsung akıllı telefonlarda gelişmiş kullanıcı deneyimini masaüstü platforma da taşımak isteyen şirket, uzaktan erişim imkanlarını bu güncelleme ile bir üst noktaya taşıdı. Diğer yandan; cihaz entegrasyonları, son zamanlarda teknoloji devlerinin pazarlama çalışmalarında oldukça popüler bir hale gelmişti. Apple ekosistemi veya “Huawei Share” yazılımı, telefon ve bilgisayar uyumuna dikkat çeken örneklerden bazılarıydı.

‘Telefonunuz’ uygulaması, yüklü uygulamaların mouse yardımı ile kullanılmasına imkan tanıyor

Telefonunuz
Windows Uygulaması Arayüzü

Samsung da Microsoft iş birliği ile bu konuya bir çözüm getirdi. Windows 10 cihazlarda bulunan ‘Telefonunuz’ uygulaması ile birlikte; seçili Samsung akıllı telefonları uzaktan kontrol edebilmek, veri transferini ve uygulama açma işlemlerini ekran kapalıyken yönetmek mümkün hale getirildi. Bununla birlikte; ekran kilitliyken kullanıcıların bilgisayarda mouse hareketleri ile yüklü uygulamaları kontrol edebilmesi işlevi de ‘Telefonunuz’ uygulaması bünyesine eklendi.

“Uygulamalar” sekmesi altındaki kolay erişimi ile istenilen mobil uygulamayı açabilen yazılım; “Bildirim”, “Aramalar”, “Mesajlar” ve “Fotoğraflar” alanı ile telefonları masaüstüne getiriyor. Başlangıçta Galaxy S9, S10 ve S20 serisinin uyumluluk listesine alınan uygulamayı kullanmak için Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayardan arama kısmına erişmek ve ‘Telefonunuz’ uygulamasını çalıştırmak gerekiyor. Daha sonra; “Google Play Store” üzerinden “Telefon Eşlikçiniz – Windows bağlantısı” isimli mobil uygulamanın, cihaza indirilmesi ve gerekli kurulum adımlarının, QR Kod veya Microsoft hesabı ile senkronize edilmesi gerektiği ifade ediliyor. Şirket; bugüne kadar 261 bin 21 kullanıcı tarafından indirilen uygulamanın, Windows cihazlarda varsayılan olarak yüklü olduğuna işaret ediyor.

Uygulamayı telefonunuza indirmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

ABD Ticaret Bakanlığı, Huawei Cihazları Doğrudan Etkileyecek Bir Düzenleme Yaptı

Technopc, ‘Technopc Nano H485’ İsimli Mini Masaüstü Bilgisayar Modelini Satışa Sundu 

Nearby Share Windows ve macOS desteğine sahip olabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR