Oyuncuların ilgi ve alâkayla takip ettiği Ubisoft Forward etkinliğinde sevilen oyun serilerinden birisi olan, Prince of Persia oyununun Remake sürümü tanıtılacak. Etkinlik 10 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.

Bir süre önce Prince of Persia oyununun remake sürümü hakkında bazı bilgiler açığa çıkmıştı. Ancak, henüz ortada kesin bilgiler bulunmuyordu. Son gelen haberlere göre, Ubisoft’un gerçekten de böyle bir proje üzerinde çalıştığı bilgisi edinildi. Bloomberg’den Jason Schreier’e göre, Ubisoft 10 Eylül tarihinde düzenleyeceği Ubisoft Forward etkinliğinde Prince of Persia Remake oyununu oyun-severlere açıklamayı düşünüyor.

Prince of Persia Remake Hakkındaki İlk Bilgiler Schreier’den Geldi

Schreier bir podcastinde; “Ubisoft, birkaç hafta önce sızdırılan Prince of Persia Remake oyununu duyurmayı planlıyor.” demişti.

Jason Schreier, sızıntılar söz konusu olduğunda oldukça güvenilir bir kaynak olarak görülüyor. Buna dayanarak da Prince of Persia Remake haberlerinin doğru olabileceğini dile getirebiliriz, ancak elbette ki bu konuda kesin bilgiler veremeyiz.

Prince of Persia Remake oyununun haberi, ilk olarak yakın tarihli bir Reddit sızıntısında yer almıştı. Bu sızıntıya göre de, Prince of Persia Remake 2021 yılına ertelenebilir, ancak Holiday 2020 döneminde de çıkabilir bilgisi yer alıyordu. Remake, orijinalindeki aynı oyun mekaniklerine ve hikayeye sahip olacak fakat oyunun üzerinde bazı tekniksel değişikliklerin uygulanacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Prince of Persia Nedir?

Prince of Persia, 1989 yılında Jordan Mechner tarafından geliştirilen platform türündeki bir oyun ve daha sonrasında bu oyun üzerinde türetilen diğer oyunlara da verilen genel bir ad. Prince of Persia oyununun yıllardır yapımcılığını ve yayımcılığını Ubisoft üstleniyor. Ubisoft, şu ana kadar piyasaya beşin üzerinde Prince of Persia oyunu sundu.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Squadron 51, 2021 Yılında PC Platformuna Geliyor

Tom Clancy’s The Division, 8 Eylül’e Kadar Uplay’de Ücretsiz Olacak

NVIDIA, Fortnite İçin ‘Ray Tracing’ ve ‘DLSS’ Desteğini Duyurdu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz