PUBG: New State çıkışının ardından bir hafta geçmişken oyun içi harcamalara dair bir rapor paylaşıldı. Oyuna en çok para harcayan ülkeler sıralamasında Türkiye 3. sırada yer aldı.

Mobil oyun sektörünün en popüler isimlerinden biri olan PUBG: New State, geçtiğimiz günlerde resmi olarak çıkışını gerçekleştirdi. Uzun süren geliştirme ve test aşamaları ardından sorunsuz bir çıkış gerçekleştirmeyi başaran oyun, ilk 24 saatinde 1 milyon üzerinde indirmeye ulaştı.

New State, çıkışının ardından uzun zaman geçmeden Google Play Store üzerinde 10 milyon indirme barajını da aşmayı başardı. İndirme sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Oyunun ilk hafta istatistikleri de paylaşıldı.

Mobil uygulama analizi söz konusu olunca en güçlü araçlardan biri olan Sensor Tower, PUBG: New State ilk hafta raporunu paylaştı. Rapora göre mobil oyun, çıkışından bu yana 1 haftada 2.6 milyon dolar gelir elde etti.

Ayrıca oyuna en çok para harcayan ülkeler de belli oldu. Türkiye, ABD ve Japonya’nın ardından 3. sırada yer alıyor. Oyun, şimdiye kadar 23 milyondan fazla indirildi ve bu sayının 7 milyon gibi bir oranı yalnızca Hindistan kaynaklı. Oyunu en çok indiren diğer ülkeler ise ABD ve Güney Kore olarak listelendi.

PUBG: New State’in arkasındaki bu başarı, daha öncesinde çıkmış olan ve oldukça sevilen PUBG isminden geliyor. New State, gelişmiş mekanikleri ve oyun içi içerikleri ile oyuncuların dikkatini çekiyor.

İlginizi Çekebilir:

Epic Games, The Hunter: Call of the Wild oyununu ücretsiz veriyor

Honor 60 serisi özellikleri belli oldu – 2021

Vivo Y55s özellikleri lansman öncesi sızdırıld

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz