Bu yıl vizyona giren Once Upon a Time… in Hollywood filmiyle adından sıkça söz ettiren Tarantino’dan hayranlarını sevindirici bir haber geldi. Ünlü yönetmen yaptığı bir röportajda son filminin Kill Bill: Vol. 3 olabileceğini belirtti.

Dokuzuncu filmi olan One Upon a Time… in Hollywood ile bu sene sinemaseverlerin karşısına çıkan Tarantino, filmin tanıtımı için gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında bir röportaj verdi. Onuncu filmini yaptıktan sonra yönetmenliği bırakacağı yönündeki açıklamaları yineleyen Tarantino’ya son filmi için nasıl bir proje düşündüğü sorusu net bir cevap bulmasa da ünlü yönetmenden bazı ipuçları geldi.

Tarantino’nun, yeni bir Star Trek filminden The Psychic’in yeniden çevrimine kadar birçok projeye imza atmak istediği biliniyor. Ancak yönetmenin son filminin hangisi olacağı merak konusuyken gerçekleşen yeni bir röportajda son filmin Kill Bill olabileceği ihtimali arttı.

Andy Cohen Live adlı bir talk show’da konuşan Tarantino, yapmayı planladığı son filmin Kill Bill: Vol 3 olabileceğinin sinyallerini verdiği açıklamalarda bulundu.

Kill Bill: Vol 2’nin ardından serinin üçüncü bir filminin gelebileceği iddiaları mevcuttu. Hatta üçüncü filmin Vernita’nın kızı Nikki Bell’in The Bride’dan alacağı intikamı konu alacağı iddia edilmişti. Konuşulan bu proje hayata geçmedi ancak Tarantino bu projeden tam anlamıyla vazgeçmedi. Geçtiğimiz yaz aylarında vermiş olduğu bir röportajda Uma Thurman ile görüşmeye devam ettiklerini dile getiren Tarantino, katıldığı Andy Cohen programında Thurman ile tekrardan buluştuklarını ve Kill Bill: Vol. 3 hakkında konuştuklarını açıkladı.

Andy Cohen’ın programına katılmadan bir gece önce Uma Thurman ile buluştuğunu açıklayan Tarantino, Kill Bill: Vol. 3 için bir fikir bulduğunu belirtti. Kill Bill serisini devam ettirme konusunda karşılaştığı asıl zorluğun ikinci filmden sonra The Bride’a ne olduğunu çözmek olduğunu belirten Tarantino, bu soruya bir cevap bulmuş gibi görünüyor.

Ayrıca Tarantino, geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu bir röportajda, şu an bir kitap yazdığını ve kitabın tamamlanmasının ardından beş bölümlük bir mini dizi çekmeyi planladığını açıklamıştı.

Tarantino’nun yeni bir Kill Bill filmi çekme planı gerçekleşse bile bunu çekmesinin en az üç yıl alacağı belirtiliyor.