PUBG Mobile 0.16.0 güncellemesi sonunda yayınlandı. Güncellemeyle birlikte birçok önemli özellik oyunculara sunuldu.

Yeni güncellemeyle beraber Erangel’e kışı geliyor. Klasik modda Erangel haritasını seçen kullanıcılar Toplanma Alanı’nda karlarla kaplı Kış Cenneti ile karşılaşıyor.

Buna ek olarak yeni güncellemeyle sağlık çantaları, ağrı kesiciler, enerji içecekleri, sargı bezleri, ilk yardım kitleri, adrenalin şırıngaları ve diğer modlardaki bazı malzemeler artık hareket halinde de kullanılabiliyor.

Yeni güncellemeyle EVO alanına gelen yeni oyun modu: RageGear. Beta oyuncuların zaten bileceği gibi, EvoGround Modu araç tabanlı ve oyuncuların kazanmak için birbirlerini yok etmeleri gerekiyor.

Oyuncular bu modda iki takıma ayrılıyor ve rastgele şoför veya silah kullanan olarak atanıyor. Oyunun amacı kazanmak için düşman araçlarını imha etmek. Her araç, Gatling, Shotgun ve RPG dahil olmak üzere güçlü silahlarla donatılıyor. Sürücü aracı sürerken silahları ateşleyebiliyor ve her iki oyuncu da özel eşyaların kilidini açma şansı yakalıyor. Ayrıca, bir düşman aracını 1 puan için imha etmeyi içeren RageGear -TDM modu da bulunuyor.

Yeni güncelleme ek 0.68 GB depolama alanı talep ediyor . Kademili olarak dağıtılmaya başlanan güncellemenin kısa süre sonra Türkiye’de de dağıtılması bekleniyor.