Bayramda Online Alışveriş
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Finansal teknoloji markası Param, Ramazan ayı ve bayram süreci verilerini açıkladı. ParamPOS üzerinden gerçekleşen işlem hacmi incelendiğinde; Ramazan ayı ve bayramda online alışveriş miktarının, bir önceki yılın aynı dönemine göre 13 kat artış gösterdiği görüldü. ParamKart tarafındaki alışveriş verileri ise işlem hacminin 8 kat, işlem adedinin ise 20 kat arttığını ortaya koydu.  

Finansal teknoloji markası Param, Ramazan ayı ve bayram sürecindeki ParamPOS ve ParamKart verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; COVID-19 salgını ile hız kazanan online alışveriş, 17 günlük tam kapanmanın da etkisiyle zirve yaptı. ParamPOS üzerinden gerçekleşen işlem hacmi incelendiğinde; bu yıl 13 Nisan ve 12 Mayıs tarihleri arasını kapsayan Ramazan ayı ve bayramda online alışveriş miktarının, bir önceki yılın aynı dönemine göre 13 kat artış gösterdiği görüldü. Benzer şekilde, işlem adedinin de geçen yılın Ramazan ayına kıyasla 38 kat arttığı kaydedildi.  

ParamKart tarafındaki alışveriş istatistikleri de benzer bir artışı gözler önüne serdi. ParamKart’a ilişkin Ramazan ayı verileri, bu yıl işlem hacminin 8 kat arttığını gösterdi. İşlem adedi noktasında ise bu artışın, 20 kat seviyesinde olduğu belirtildi.  

Param Kurucusu Yılmaz: “2020 yılında Türkiye’de e-ticaret hacmi, 200 milyar lirayı aştı”

E-Ticaret Hacmi 2020

Param Kurucusu Emin Can Yılmaz, istatistiklere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz, konuyla ilgili açıklamasında Koronavirüs salgını dünya genelinde online alışverişe yönelimi ciddi ölçüde artırdı. 2020 yılında küresel e-ticaret 4.3 trilyon dolara ulaşırken, Türkiye’de ise e-ticaret hacmi 200 milyar lirayı aştı. ParamPOS ve ParamKart tarafında hem işlem hacmi hem de işlem adetlerini geçen yılla kıyasladığımızda artış oranlarında yüzde 100’leri, 200’leri 300’leri değil; yüzde binlerde olan değişim oranlarını konuşuyoruz. Büyüme rakamlarımızla her ay yeni bir rekora imza atmaktan mutluyuz” ifadelerine yer verdi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

ParamPOS Üzerinden Yapılan İşlem Hacmi, Yüzde 595 Artış Gösterdi! 

Dijital Finansman Şirketi ParamKredi e-ticarete Yenilikler Ekliyor

Özel Röportaj: Moneye Uygulaması, 9 Ayda Yaklaşık 60 Bin Kullanıcının Hayatına Dokundu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz