Türkiye’nin ilk dijital finansman şirketi olarak anılan TURK Finansman A.Ş. ParamKredi e-ticaret için gereken yenilikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Müşteriler ParamKredi sayesinde kredi kartı limiti, kısıtlı taksit seçenekleri ya da banka hesabına gerek duymadan alışveriş yapabilecek. Ayrıca bir tık ile uzun vadeli taksit seçenekleri ve düşük faiz oranlarıyla dijital kredi alınabilecek.

Bireylerin, şirketlerin ve meslek gruplarının e-ticaret alışverişlerinde ihtiyaç duydukları finansmana online platformlar üzerinden anında ulaşmaları için Türkiye’nin ilk dijital kredisi ParamKredi’yi sunan TURK Finansman A.Ş. e-ticarete yeni bir soluk getiriyor. Fiziki başvurunun yarattığı tüm evrak süreçlerini ortadan kaldırıyor. Güvenli ve risksiz alışverişi hedefleyiyor. ParamKredi, kredi kartı limitlerinden, kısıtlı taksit seçeneklerinden ve banka hesaplarından bağımsız yeni nesil finansman modelini hayata geçiriyor.

ParamKredi üyesi olan e-ticaret siteleri, kredi kartı olmayan, kredi kartı limitlerini kullanmak istemeyen, banka kredisi için şubeye gitmeyi tercih etmeyen müşterilerine, tahsilat veya senet riski almadan bütçelerine uygun uzun vadeli taksit imkânı sunabilecek. Bireysel veya kurumsal, tüm müşteriler bu yeni modelle online olarak krediye ulaşabilecek. Ayrıca sadece alışveriş zamanı değil öncesinde de istediği zaman kredi limitini ihtiyacı doğrultusunda belirleyebilecek.

“Türkiye’de bir ilk”

Param kurucusu ve TURK Finansman A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yılmaz iş yapış şekillerinin ve tüketici alışkanlıklarının hızla değiştiğini ve dijitalleştiğini belirtiyor. Yılmaz, “Param olarak elektronik para alanında 16 yıllık tecrübe, Mastercard, Visa, Troy ve Discover lisansları, BKM üyeliği, 6493 ve 5464 sayılı kanunlarla 2 faaliyet izni ve kendi geliştirdiğimiz teknolojimizle 11 milyar TL’ye yakın işlem hacmiyle ilk 9 ayı yüzde 120 üzerinde büyüme ile kapattık. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 75’in üzerinde marka iş birliğimiz, 21 banka ve 8 kart anlaşmamızla 4.5 milyon kart kullanıcısına hizmet veriyoruz.

Bu birikimden yola çıkarak Türkiye’de bir ilk olan ParamKredi ile dijital kredi dönemini başlatmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yeni nesil finansman modelimizle e-ticarette tüketicilerin finansmana hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayarak üye işyerlerinin de sepet dönüşümünü artırmak istiyoruz.” dedi.

“Açık Bankacılık Uyumlu Public API ile Kredi Hizmeti ülkemizde ilk”

Ertürk, ParamKredi’de “Şimdi al sonra öde” modeliyle ihtiyacın anında karşılanıp, ödemenin 36 aya varan taksitle yapılabildiğini söylüyor. Ertürk: “ParamKredi ile üye işyerlerimizin müşterilerine, kredi kartına, banka hesabına ihtiyaç duymadan alışverişlerini hemen yapabilecekleri ve sadece alışveriş anında değil öncesinde de istedikleri zaman kredi limitlerini oluşturabilecekleri bir ödeme modeli sunuyoruz. Bizim bu modeli oluşturabilmemizi sağlayan, açık bankacılığa uyumlu Türkiye’de bir ilk olan Public API sistemimiz. Teknolojinin finansla buluştuğu API (Uygulama Programlama Arayüzü) bağlantılarımızla hem üye işyerlerine hem de bu alışverişi gerçekleştiren müşterilerimize alternatif finansman modeline tek elden hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ulaşmalarını sağlıyoruz. Public API ile işletmeler sisteme çok hızlı entegre olabiliyor ve anında kredi kullandırmaya başlayabiliyor. Diğer finansman şirketlerinde böyle açık, doğrudan bağlanılabilen ve kredi verilebilen bir sistem olmadığı için ParamKredi bu özelliğiyle sektöre yeni bir soluk getiriyor. Özetle, ParamKredi, adeta POS’a entegre olmak gibi kolay bir şekilde kredi vermeyi mümkün hale getiriyor. Sistem entegrasyonunu ise açık API dokümanı ile kullanıma açıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir:

Güvenli Mobil Bankacılığa Odaklanan ESET Mobile Security 6.0 Çıktı

Brezilya Merkez Bankası WhatsApp’ın Uygulama İçi Para Transferi Özelliğini Askıya Aldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz