Businessman,Using,Tablet,Analyzing,Sales,Data,And,Economic,Growth,Graph

2021 yılı başında isim değişikliğine giderek LinkPlus yerine Redington Türkiye olarak devam etme kararı alan ve teknoloji alanında Türkiye’nin en köklü distribütörlerinden biri haline gelen şirket, yılın ilk yarısında portföyüne eklediği yeni markalarla büyümeye devam etti. 2021’nin ilk 6 ayında sektör ortalamasının üstünde bir performans ile %20 büyüyen şirket, 2021 yıl sonu ciro hedefini 2020 yılına kıyasla %25 yükseltti.

Bilgisayar teknolojileri tüm dünya genelinde hızla büyümeye devam ediyor. Pandemi ile birlikte, teknolojik ürünlere olan talep katlanarak arttı. Pademi etkisi altında geçen 2020 yılı, hem iş dünyası hem de teknoloji dünyası için büyük değişikliklere gitti. İçerisinde bulunduğumuz 2021 yılında da değişiklikler devam ediyor.

2015 yılında Redington Grup bünyesine katılan LinkPlus, 2021 yılı itibari ile Redington Türkiye olarak hizmetine devam ediyor. Şirket, siber güvenlikte yapay zekaya, birçok alanda ürün ve çözümler ile 2021 yılının ilk 6 ayında %20 oranında büyüme gerçekleştirdi.

İsim değişikliğine giden şirket, temsil ettiği markalar ile arasındaki sinerjiyi sağlamaya yönelik adımlar atarak, büyüme ivmesini yükseltmeyi başardı. Şirket, 2021 yılında özellikler bulut bilişim, veri analizi, yapay zeka, siber güvenlik ve nesnelerin interneti gibi alanlarda hizmet verdi.

Redington Türkiye, 2021 başında paylaştığı bilgilere göre, yılın ilk 6 ayında %15 büyüme hedeflerken, bu hedefin üstüne çıkmayı başararak %20 büyüme gerçekleştirdi. 2020’nin ilk yarısına bakıldığında ise şirket, %48 oranında büyüdü.

Şirket, 2021’de hali hazırda portföyünde yer alan Splunk, Trend Micro, Hitachi, Red Hat, Versa Networks, Mobile Iron, PTC, Veritas, Corelight, Diamanti markalarına Okta, Kissflow, MicroStrategy, Supermicro ve Mobile Iron’ı satın alması ile Ivanti markalarını da dahil etti.

Portföyüne katılan yeni şirketlerle toplamda distribütörlük faaliyetlerini yürüttüğü marka sayısı 14’e ulaşan şirket, yeni iş ortaklarının sağladığı katma değerli hizmetlerle işletmelerin en son ve en fazla ihtiyaç duydukları teknolojilere yatırım yapmalarını sağlamaya devam ediyor.

redington-turkiye-cem-borhan-teknosafari

Redington Türkiye Genel Müdürü Cem Borhan şirketin 2021 yılının ikinci yarısı için hedefleri hakkında “Yılın ikinci yarısında, ilk 6 ayda yakaladığımız büyüme ivmesini devam ettirmeyi hedefliyoruz. Odaklandığımız teknolojilerin daha çok üzerine gideceğimiz, bulut bilişim, veri analitiği, yapay zekâ ve güvenlik tarafında ilerleyeceğimiz, marka sayımızı daha da artıracağımız bir dönem olacak. Redington Türkiye olarak öncelikli olarak önümüzdeki dönemde bulut bilişime yönelik marka ve ürün sayımızı artırmayı planlıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Çok yakında konuyla ilgili yeni iş birliklerimizi duyuracağız. Ayrıca Redington Grup ile iş birliği içinde geliştirmekte olduğumuz yeni bir bulut bilişim girişimimiz bulunuyor. Bu girişimimizle iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını daha hızlı, esnek ve kesintisiz bir şekilde karşılayacak modern bir bulut platformu üzerinde çalışıyoruz. Bununla birlikte insan kaynağı tarafında da büyüyeceğiz. Ofisimizi yenilemek üzerine de yatırım yapıyoruz. Değişen markamız, yeni ofisimiz, yeni kazanacağımız markalar ve insan kaynakları yatırımlarımızla birlikte büyüyerek ilerlemeyi hedefliyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

Google Meet ’e de Canlı Altyazı Özelliği Eklenecek

Oyun Sektörünün Özel Fuarı Mobidictum Career in Games Kasım’da Başlıyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz