ablo-dil-teknosafari

Dünyayı keşfetmek, yeni arkadaşlar edinmek ve farklı kültürleri öğrenmek çoğu kişinin hayali. Ancak tüm bunlar için başta İngilizce olmak üzere yerel dilleri bilmek gerekiyor. Sosyal keşif uygulaması Ablo, dil bariyerini ortadan kaldırıyor.

Sosyal keşif uygulaması Ablo, geliştirdiği özel algoritması sayesinde insanların dil bariyerini ortadan kaldırıyor. Uygulamaya eklenen canlı çeviri algoritması, ister yazılı ister video sohbette etkin bir rol alıyor.

Google Play Store içerisinde 2019’da en iyi uygulama seçilen ve 233’ten fazla ülkede, 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Ablo, Türk kullanıcıları desteklemeye devam ediyor. Uygulama, gelen mesajları Türkçe’ye çevirmenin yanı sıra, Türkçe mesajları da karşıdaki kullanıcının diline çeviriyor.

ablo-canli-yayin-teknosafari

Bunların yanında Ablo, tüm kullanıcılara Canlı Rehber Yayını sunuyor. Canlı Rehber Yayını yapan kullanıcılar, bulunduğu sokakları ve mahalleleri, canlı yayında dolaşabiliyor. Canlı yayını izleyen kullanıcılar ise konuşmaları canlı olarak çevirerek dinleyebiliyor. Ablo’da kullanıcılar, koltuklarından kalkmadan Roma’yı İtalyan bir rehber ile kendi dillerinde gezebiliyor.

Ablo CEO’su Joost Roelandts: “Günümüzde insanlar dünyayı keşfetmeyi çok istiyorlar. Başka ülkelerin kültürlerini, o şehirlerde nasıl yaşandığını, nelerin konuşulduğunu öğrenmenin en güzel yolu orada yaşayanlarla sohbet etmek. Dünyanın her yerinden insanlarla sohbet etmeyi çok seviyoruz. Doğrudan sohbetin yanında, Canlı Rehber Yayını özelliği ile kültür değişimini tüm dünyadaki kullanıcılarımıza Ablo aracılığı ile sunuyoruz. Binlerce yıldır pek çok medeniyetin beşiği haline gelmiş Türkiye coğrafyasındaki kültürünün derinliğini, misafirperverliğini, Türkiye’deki kullanıcıların dünyaya aktaracağına eminim.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

Alibaba, Kripto Madenciliği Ürünlerini Yasaklıyor

Google Meet ’e de Canlı Altyazı Özelliği Eklenecek

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz