Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaDijitalTwitch, Tarihinde İlk Kez Haftalık Ortalama 3 Milyon İzleyiciye Ulaşarak İzlenme Rekoru...

Twitch, Tarihinde İlk Kez Haftalık Ortalama 3 Milyon İzleyiciye Ulaşarak İzlenme Rekoru Kırdı 

Finbold’un verilerine göre; canlı görüntü akışı platformu Twitch, Nisan ayında tarihinde ilk kez 1 ay içerisindeki haftalık ortalamasında 3.03 milyon izleyiciye ulaşarak izlenme rekoru kırdı. İzleyici rakamları, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22.17’lik bir büyüme yaşadı. 

Finbold’un verilerine göre; popüler canlı görüntü akışı platformu Twitch, Nisan ayında tarihinde ilk kez 1 ay içerisindeki haftalık ortalamasında 3.03 milyon izleyiciye ulaştı ve izlenme rekoru kırdı. İzleyici rakamlarının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22.17’lik bir büyüme yaşadığı kaydedildi. Ocak ayından Nisan ayına kadar ise söz konusu rakamın, yüzde 4.12 oranında artış gösterdiği belirtildi. En düşük izleyici rakamı, 2.11 milyon ile 2020 yılının Temmuz ayında görülmüştü.  

Verilerle hazırlanan rapor ayrıca, 2020 yılında Twitch’in izlenme oranlarındaki büyümenin arkasındaki faktörlere de ışık tuttu. İzleyici sayısındaki rekor büyümenin, pandemi süreci sırasında birçok kişinin eğlence ihtiyaçları için dijital platformlara ve video-oyunu platformlarına yöneldiğini ortaya koyduğu belirtildi. Dijital platformlara yönelik talepteki artışın, Twitch’te yeni bir rekora yol açtığının da altı çizildi.  

Twitch üzerinden içerik üreten yayıncı sayısı da 121 bin 808’e yükseldi

Twitch Yayıncı Sayısı

Diğer yandan, Twitch üzerinden içerik üreten yayıncı sayısı da 121 bin 808’e yükseldi. Söz konusu rakam, geçen yılın aynı döneminde 93 bin 750 seviyesindeydi. Yaşanan artışın, yüzde 29.92’lik bir büyümeye tekabül ettiği belirtildi. Platform, bu yılın Şubat ayında ise 122 bin 623 yayıncı ile tarihinin en yüksek yayıncı sayısına imza atmıştı. En düşük yayıncı sayısı, 98 bin 861 yayıncı ile geçen yılın Eylül ayında görülmüştü. Uzmanlar, COVID-19 aşısının kullanımının yaygınlaşmasıyla ve dünyanın normale dönüş yapmasıyla beraber Twitch izleyici sayılarındaki artışta bir duraklama yaşanabileceğine işaret etti. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Mansur Yavaş ve Pqueen’in Twitch Yayını Rekor Kırdı! 

FIBA, Basketbol Maçlarını Twitch Üzerinden Yayınlayacağını Duyurdu  

Mansur Yavaş, Resmi Twitch Hesabı Açtı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR