Okuma Süresi
1 dakika

Capcom oyun şirketi, Resident Evil serisinin 100 milyon kopya satışını geçtiğini açıkladı.

Dünyanın önde gelen oyun geliştirme şirketlerinden birisi olan Capcom, bugün kendi sitesi üzerinden paylaştığı bir basın açıklamasında Resident Evil serisinin 100 milyon kopya satışını geçtiğini duyurdu. Resident Evil serisi, şirkette 100 milyon satışı geçen ilk oyun serisi oldu. Capcom, bu rakamların yanı sıra satış stratejilerinde de yeniliklere gittiklerini açıkladı.

Resident Evil serisi ilk olarak 1996 yılında piyasaya sürüldü. Resident Evil birçok filme ve romana da uyarlanmıştır. İlk piyasaya sürüldüğünden bu yana ana oyun ve remake’leriyle birlikte 10’un üzerinde oyunu piyasaya sürüldü. Seri oyun dünyasının en çok tanınan serilerinden birisi olarak kabul ediliyor.

Resident Evil 3 oyununun remake’i sadece iki ayda 2 milyon kopyanın üzerinde satmıştı. Serinin son ana oyunu Resident Evil 7 Biohazard ise piyasaya sürüldüğü 2017 yılından bu yana 7.5 milyon kopya sattı.

Capcom’un Yeni Satış Stratejisi Ne?

Capcom oyun şirketi son birkaç yıldır farklı bir dijital satış strateji izlediklerini de söyledi. Bu yeni stratejiyle birlikte 250 farklı ülkeye göre özel fiyat politikası belirleyerek oyunlarının satış ömrünü de arttırıyorlar.

Gelişen teknoloji imkanlarından Capcom şirketi iyi bir şekilde yararlanıyor. Eski oyunlarını remake olarak tekrardan gün yüzüne çıkartıp Resident Evil serisini ayakta tutmayı başarıyorlar. 100 milyonu geçen satışların ise %80’i Japonya dışındaki ülkelerden geliyor.

Capcom oyun şirketinden satış rakamları dışında farklı haberler de geliyor. Capcom, 2021 yılında yeni nesil konsollara ve PC’ye gelecek olan Resident Evil Village’ı da duyurdu. Resident Evil Village da Resident Evil 7’deki baş kahraman Ethan ile maceralara atılacağız gibi görünüyor. Yeni oyun, serinin fanları tarafından merakla bekleniyor.

Resident Evil Nedir?

Resident Evil oyununun ismi bütün dünyada böyle bilinse de Japonya’da Biohazard olarak biliniyor. Şinji Mikami ile Tokuro Fujivara tarafından yaratılmıştır. Video oyun ortaklığı da Capcom oyun şirketine aittir. Korku oyunu çıkışlı bir Japon medya serisidir.

İlginizi çekebilir:

Playstation 5 Konsol Tasarımı Canlı Yayında Tanıtıldı

Call of Duty: Mobile Sezon 7: “Radyoaktif Ajan” Geliyor

Control, Playstation 5 ve Xbox Series X İçin Onaylandı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz