Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

CNBC’nin yeni bir haberinde Warner Bros Interactive şirketinin satılığa çıktı iddiaları dolaşmaya başladı.

Warner Bros Interactive şirketinin satılığa çıktı iddiaları ve diğer büyük isimli yayıncıların satın almayla ilgilendiği belirtildi. Bu durum AAA oyun ortamına büyük bir sarsıntı yaratabilir. İlerleyen zamanlarda Warner Bros Interactive şirketinin satılığa çıktı iddialarının ne kadar gerçek olduğunu göreceğiz.

Warner Bros. ve oyun bölümü şu anda AT&T adlı bir başka şirkete ait. Görünüşe göre şu an için bu durum Warner Bros. şirketinin film bölümünü içermiyor. AT&T’nin Warner Bros. için fiyatı 4 milyar dolara kadar çıkartabileceği gelen iddialar arasında yer alıyor.

Electronic Arts, Take-Two Interactive ve Activision Blizzard şirketleri satın almaya ilişkin bir ilgi gösterdiği de iddia ediliyor.

Son on yılda Warner Bros. Interactive Batman Arkham üçlemesi, Middle-earth: Shadow of Mordor ve Mortal Kombat gibi oyunların dağıtımında etkili rol almıştı. Sektördeki konumunu sürekli olarak geliştirdi. Ayrıca Avalanche Software, Monolith Studios, Rocksteady Studios, NetherRealm Studio, TT Games ve Warner Bros Games Montreal dahil olmak üzere oldukça etkileyici şirketleri tek bir çatı altında toplamıştı.

Warner Bros. Interactive son zamanlarda üretim anlamında biraz sessiz kaldı. Ancak Warner Bros Games Montreal’den yeni bir Batman oyunu, Rocksteady Studios’dan takım tabanlı bir DC Comics oyunu ve bir Harry Potter oyunu gibi bazı büyük eserler olduğu haberleri vardı. Bu oyunların normal şartlarda E3 2020 etkinliği sırasında çıkması planlanıyordu ancak bütün dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle lansmanların dijital bir platform altında yapılması muhtemel görünüyor.

Warner Bros. Nedir?

Warner Bros. şirketini hepimiz küçüklüğümüzdeki çizgi filmlerden ya da bir çok filmden tanıyoruz. Bu şirket sadece kendisini bu alanlarda geliştirmedi. Bir çok oyunda hak sahibi olan bir oyun şirketleri de bulunuyor.

Film tabanlı yapılan birçok oyunda telif haklarına sahipler. Bu oyun şirketinin tam adı ise Warner Bros. Interactive Entertainment’dir. Şirket Amerika Birleşik Devletleri tabanlı yönetilmektedir.

En bilindik oyunları arasında Batman Arkham City üçlemesi, Mortal Kombat serisi ve Lego serisi yer almaktadır. Lego oyunları hala dünyada çok sayıda oyuncu tarafından oynanmaktadır.

Şirket Warner Bros. Home Entertainment’in yan kuruluşudur. Ocak 2004 tarihinde Jon Burton ve Andy Ingram tarafından kurulmuştur.

İlginizi çekebilir:

Resident Evil Serisi 100 Milyon Kopya Satışını Geçti

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz