Ben Affleck’in efsanevi Batman karakterini devrettiği Robert Pattinson ‘Yeni Batman’le alakalı çarpıcı açıklamalar yaptı.

Daha genç bir Bruce Wayne izleyeceğimiz ‘Yeni Batman’ için görüşmeler Robert Pattinson’da son buldu. Ben Affleck 2016 yılından beri canlandırdığı karakteri, Twilight serisiyle başarıya koşan Robert Pattinson’a devretti. Matt Reeves’ı yönetmen koltuğunda göreceğimiz filmde daha genç bir Bruce Wayne izleyeceğimizi biliyoruz.

Konuyla alakalı röportaj yaptığı New York Times’ta Robert Pattinson şu açıklamalarda bulundu: “Film yapmanın en eğlenceli yanı, ruhunuzun daha acımasız ve yaramaz taraflarını biraz daha güvenli bir ortamda keşfedebilmek”.

Basit ve iyi adamı oynamak istemediğini belirten ünlü aktör ‘Batman’i oynamanın en heyecanlı yanı ne’ sorusuna “Batman’in ahlakı biraz kapalı. Neredeyse tüm çizgi roman karakterlerinin aksine o altın bir çocuk değil. Onun dünya görüşünde bir sadelik var, ama yaşadığı yer tuhaf. Bu da karakteri oynamayı çok daha ilgi çekici kılıyor.” cevabını vererek akılları yeni Batman için merak uyandıran sorularla doldurmuş oldu.

Ayrıca Robert Pattinson röportajında Batman’in bir kahraman olmadığını, çok daha farklı ve karmaşık bir karakter olduğunu belirterek, gerçek anlamda kusursuz bir kahraman olamayacağını düşündüğünü ve her zaman yanlış bir şeylerin olması gerektiğini dile getirdi. Yaptığı bu açıklamada Ben Affleck’e ‘yamuk çeneli Batman mi olur’ yorumunu getirenlere atıfta bulunduğu düşünülüyor.

2021’in Haziran ayında izleyicilerle buluşacak filmin yönetmen koltuğunda Matt Reeves oturacak.