Virüs Konulu Oyunlar
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Pandemiyle birlikte oyun sektörü oldukça ivme kazandı. Bu süreçte oyun tutkunlarının en çok dikkatini çekenlerden biri de salgın ve virüs içerikli oyunlar oldu. Biz de Tekno Safari editörleri olarak sizler için ölümcül virüslerle karşı karşıya kalacağınız 6 salgın konulu oyunları derledik. İşte; ‘Salgın temalı oyun tavsiyeleri’. ‘Salgın konulu oyunlar’. ‘Salgın hastalıklarla ilgili en iyi oyunlar’. ‘Konusu salgın olan oyunlar’. ‘Virüs konulu oyunlar’. 

Listemizde yer verdiğimiz bu oyunlarda virüsler geliştiriyor, hastaların ve dünyanın kaderini belirliyor, küresel bir salgın sonrası değişen dünyada hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. İşte; Salgın temalı oyun tavsiyeleri’. ‘Salgın konulu oyunlar’. ‘Salgın hastalıklarla ilgili en iyi oyunlar’. ‘Konusu salgın olan oyunlar’. ‘Virüs konulu oyunlar’. 

Salgın Temalı Oyun Tavsiyeleri 

Virüs Konulu Oyunlar

‘Salgın temalı oyun tavsiyeleri’. ‘Salgın konulu oyunlar’. ‘Salgın hastalıklarla ilgili en iyi oyunlar’. ‘Konusu salgın olan oyunlar’. ‘Virüs konulu oyunlar’. 

  • Bio Inc. Redemption 
  • Bio Inc. Biomedical Plague 
  • Deceit 
  • Metro Last Light Redux 
  • They Are Billions 
  • Global Outbreak 
Bio Inc. Redemption 

Virüs Konulu Oyunlar

Geliştirici: DryGin Studios 

Platform: Android ve iOS 

Salgın temalı oyun tavsiyeleri listemize ilk sırada Bio Inc. Redemption ile başlıyoruz. Strateji ve simülasyon oyunu olan Bio Inc. Redempiton’da 600’ün üzerinde hastalık bulunuyor. Bu hastalıklara yakalananların ölmeleri veya yaşamaları için kararlar almanız gerekiyor. Hastalara teşhis koymak ve tedavi uygulamak oyuncuların sorumluluğuna veriliyor. Dolayısıyla hastaları iyileştirebilir veya hatalarınızla onların kötüleşmesine neden olabilirsiniz. Hastalar arasında zor olan vakaları çözmek için ise çeşitli stratejiler geliştirmeniz gerekiyor.  

Bio Inc. Biomedical Plague 

Virüs Konulu Oyunlar

Geliştirici: DryGin Studios 

Platform: iOS 

DryGin Studios tarafından geliştiren ve yayınlayan Bio Inc. Biomedical Plague yine stratejiye dayalı bir simülasyon oyunudur. Oyuncunun hedefi en ölümcül hastalığı geliştirmek ve hastaların kaderini belirlemektir. Oldukça bağımlılık yapan ve konusu salgın olan oyunlar arasında yer alan Biomedical Plague’de doktorlardan oluşan bir ekibin geliştirdiğiniz virüslere karşı tedavi bulup hastaları kurtarmadan önce risk faktörlerini artırmanız ve hastanın iyileşmesini yavaşlatmanız gerekiyor.  

Deceit 

Virüs Konulu Oyunlar

Geliştirici: Baseline 

Platform: PC 

Salgın konulu oyunlar listemize sırada Deceit ile devam ediyoruz. Geliştiricisi ve yayıncısı  Baseline olan Deceit 2017 yılında hayatımıza girdi. Steam üzerinden satın alabileceğiniz oyunda 5 yabancıyla birlikte bir akıl hastanesinde ve yabancı bir sesle birlikte uyanıyorsunuz. Gruptaki 2 kişiye ise virüs enfekte edilmiştir ve bu grup arasında hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Hastaneden çıkmaya çalışırken zaman zaman elektrikler kesiliyor ve karanlık, hastalıklı olanların başka bir forma dönüşerek diğerlerine saldırmasına neden oluyor. Oyuncular haritayla birlikte ilerleyerek çıkışa doğru gitmek için mücadele verirken bazı görevleri de yerine getirmeye çalışmaktadır. Deceit, oyuncuların grup içinde söylenebilecek yalanlara ve aldatmacalara karşı hazırlıklı olmasını ve dikkat etmesini beklerken gerilim dolu bir deneyimi yaşatıyor. 

Metro Last Light Redux 

Virüs Konulu Oyunlar

Geliştirici: 4A Games 

Platform: PC  

Salgın temalı oyun tavsiyeleri listemizde yer alan Metro Last Light Redux, Metro 2033’ün devamı niteliğindedir. 4A Games tarafından geliştirilen ve yayıncılığını Deep Silver’ın yaptığı oyun kıyamet sonrası bir gelecekte geçmektedir. Metro Last Light Redux’da ilk oyundan tanıdığımız Artyom adlı askerin maceralarına tanık oluyoruz. Dünyaya yayılan virüs nedeniyle insanlar yer altında ve metro duraklarında yaşamaya başlamıştır. Bununla birlikte virüs taşıyan insanlar ise tehlikeli hale gelmiştir. Oyuncular bu ortamda düşmanlara, değişen dünyaya ve insanlara karşı bir hayatta kalma mücadelesi vermektedir.  

They Are Billions 

Virüs Konulu Oyunlar

Geliştirici: Numantian Games 

Platform: PC 

Numantian Games tarafından geliştirilen ve virüs konulu oyunlar listesine giren They Are Billions 2019’da piyasadaki yerini aldı. Fantastik ve kıyamet sonrası bir evrende geçen oyun aynı zamanda strateji gerektiriyor. Oyuncular, bir virüs nedeniyle zombiye dönüşen insanlarla mücadele ederken diğer yandan şehirlerini kurmaya çalışıyorlar. Tek oyunculu olan They Are Billions 4 farklı harita ve zorluk seviyeleri sunuyor. Bununla birlikte oyundaki amaç yalnızca zombi mücadelesi olarak anlaşılmasın. Şehrinizi kurmaya çalışırken de işçilere, yemeğe ve tarlalara ihtiyacınız var. Dolayısıyla şehrinizi kurmak ve zombi istilasından korumak için çeşitli stratejiler geliştirmeniz gerekiyor.  

Global Outbreak 

Virüs Konulu Oyunlar

Geliştirici: ShortRound Games 

Platform: Android ve iOS 

Salgın temalı oyun tavsiyeleri listemizi son sırada Global Outbreak ile bitiriyoruz.  ShortRound Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan oyun bir küresel salgını konu alıyor. Dünyanın en iyi ve en güvenilir paralı asker kıyafeti olan Blackhorne endüstrisinin başkanını hikâyesine taşıyan oyunda oldukça öfkeli zombilerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Oyunda sizin gibi insanları bulmaya çalışıyor, virüsten enfekte olmayan insanları kurtarmak için mücadele veriyorsunuz. Virüsün yayılmasını önlemek için mücadele edeceğiniz Global Outbreak, gerçek dünyada geçiyor ve cihazınızın GPS’ni kullanarak keyifli bir deneyim yaşatıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

AMD FRS Teknolojisini Duyurdu: Oyunlar Artık Yüksek Kalite ve Çözünürlükte!

En İyi Distopik Oyunlar – Distopik Oyun Tavsiyesi

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz