Instagram Ücretli Hikaye Aboneliği
Okuma Süresi
1 dakika

Sosyal medya devi Instagram, ‘Özel Hikayeler (Exclusive Stories)’ isimli bir ücretli hikaye aboneliği özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu. Söz konusu özellik, birçok kişi tarafından Twitter’ın kısa bir süre önce kullanıma sunduğu ‘Super Follows’ özelliğine benzetildi.  

Sosyal medya devi Instagram, ‘Özel Hikayeler (Exclusive Stories)’ adını verdiği yeni bir ücretli hikaye aboneliği özelliği üzerinde çalıştığını doğruladı. Özelliğe ilişkin görüntüler, 21 Haziran’dan bu yana çeşitli sosyal medya platformlarında dolaşıyordu. Söz konusu özellik, ilk kez yazılım mühendisi Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilmişti. Paluzzi, incelediği platform kodlarından ortaya çıkardığı özelliğe ilişkin görüntüleri resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşmıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası, Instagram da sosyal ağlarda gezinen ekran görüntülerinin halihazırda üzerinde çalıştığı dahili bir özelliği gösterdiğini doğruladı. Fakat şirket, özelliğe ilişkin ayrıntılı bir bilgi paylaşımında bulunmadı.  

‘Özel Hikayeler’ özelliği, birçok kişi tarafından Twitter’ın kısa bir süre önce kullanıma sunduğu ‘Super Follows’ özelliğine benzetildi. Aktarılan detaylara göre; özelliğin kullanıma açılmasının ardından standart kullanıcılar bir ‘Özel Hikaye’ye rastladığında Instagram, bu içeriği yalnızca üyelerin görüntüleyebileceğini aktaracak. Bununla birlikte; ‘Özel Hikayeler’de, ekran görüntüsü alma seçeneği de bulunmayacak. İçerik oluşturucular ayrıca, ‘Özel Hikayeler’ini ‘Öne Çıkanlar’ arasına sabitlemek zorunda olacak. Böylece yeni üyeler, abone olurken ücretli hikayelerde paylaşılan içeriklere ilişkin fikir edinebilecek.  

Instagram ‘Özel Hikayeler’ özelliğinin kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor

Instagram Özel Hikayeler

Diğer yandan; Instagram, ‘Özel Hikayeler’ özelliğinin kullanıma sunulup sunulmayacağına ilişkin herhangi bir detay vermedi. Kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle test edilmesi beklenen özelliğin, yakın bir gelecekte yaygın kullanıma açılmayacağı tahmin edildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram, Hikayeye Link Ekleme Özelliğini Herkes İçin Kullanıma Sunmaya Hazırlanıyor 

Instagram, Ana Sayfa’da ‘Önerilen Gönderiler’ Özelliği Test Ediyor

Twitter, ‘iOS’ Sürümüne Instagram Hikayelerde ‘Tweet’ Paylaşma Özelliği Ekledi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz