HP HyperX

Oyun dünyasına yönelik geliştirdiği ürünlerle tanınan ABD merkezli çevre birimleri markası HyperX, 425 milyon dolarlık bir anlaşma ile HP tarafından satın alındı. HP, konuya ilişkin anlaşmayı HyperX’in çatı şirketi Kingston ile yaptı. Satış işleminin, regülatör onayı almasının ardından yılın ikinci çeyreğinde tamamlanacağı belirtildi.  

Geliştirdiği oyuncu ekipmanlarıyla tanınan ABD merkezli çevre birimleri markası HyperX, 425 milyon dolarlık bir anlaşma ile HP tarafından satın alındı. HP, konuya ilişkin anlaşmayı HyperX’in çatı şirketi Kingston ile yaptı. Yasal düzenlemelerin tamamlanmasının ardından satış işleminin, yılın ikinci çeyreğinde tamamlanacağı belirtildi. Konuya ilişkin açıklama yapan HP; Kingston ile yapılan anlaşma kapsamında HyperX’in kulaklık, klavye, mouse ve oyuncu aksesuarlarının tümünün HP’nin olacağına işaret etti. Anlaşmanın, HyperX imzalı ‘DRAM’ bellek ve ‘SSD’ ürün ailesini kapsamadığının da altı çizildi.  

Diğer yandan; HP CEO’su Enrique Lores, konuyla ilgili açıklamasında HyperX’in HP bünyesine katılmasının yeni bir başlangıca tekabül ettiğini ve HP’ninHyperX’in oyun alanındaki deneyiminden faydalanacağını dile getirdi. Anlaşmanın, HP’nin tüketici grubundaki etkinliğini artıracağının da altı çizildi. Kingston kurucularından John Tu ise anlaşma sonrası, HyperX’i daha parlak bir geleceğin beklediğini belirtti.  

HP, ‘Omen’ ürün ailesi içerisinde oyun tutkunlarına yönelik teknolojiler geliştiriyor 

HP Omen

Bununla birlikte; HP, bünyesindeki ‘Omen’ ürün ailesi içerisinde oyun tutkunlarına yönelik teknolojiler geliştiriyordu. Bu nedenle, yakın bir gelecekte HP Omen serisi ve HyperX arasında yeni bir iş birliği görülebileceği tahmin edildi.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

HP, Sektörde Lider Olduğu 3D Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

HyperX, ‘CES 2021’ Fuarında Tüm PC ve Konsol Oyun Ekipmanlarını Tanıttı! 

HyperX’ten oyunculara yönelik yeni mekanik klavye: Alloy Origins

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz