Samsung, Galaxy Serisi cihazlar başta olmak üzere tüm ürünlerinde okyanustaki plastikleri yeniden işlevlendirerek kullanacağını açıkladı

Samsung, okyanustaki balıkçı ağı atıklarından ve plastiklerden yeni bir malzeme geliştirdi. Geliştirilen bu malzeme Samsung Galaxy cihazlarının üretiminde kullanılıyor. Samsung, okyanuslardaki atık balıkçı ağlarının yeniden işlevlendirilmesiyle geliştirilen malzeme sayesinde çevresel ayak izini en aza indirerek Galaxy kullanıcılarını sürdürülebilir yaşam tarzı konusunda desteklemek üzere gerçekleştirdiği Galaxy for the Planet yolculuğunda başarılı bir adım daha attı. Şirketin tek kullanımlık plastikleri ortadan kaldırmaya ve geri dönüştürülmüş malzeme (PCM) ve kağıt gibi diğer çevreye duyarlı malzemelerin kullanımını yaygınlaştırmaya yönelik yaklaşımı tüm cihazlar için geçerli olacak.

Okyanuslardaki gizli tehdit: 640 bin ton balıkçı ağı

“Okyanusa bağlı plastik” denildiğinde akla ilk gelen şey okyanus üstünde sürüklenen su şişesi, market poşeti gibi plastikler olsa da çok daha gizli bir tehdit söz konusu. Bu tehdit ise her yıl okyanuslara bırakılan ve atığa dönüşen 640 bin ton balıkçı ağı. Yüzyıllardır okyanuslarda başıboş dolaşan bu ‘hayalet ağlar’ deniz canlılarını tehdit ederken, mercan resiflerine ve doğal yaşam alanlarına zarar veriyor hatta yiyecek ve su kaynaklarına kadar ulaşıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz