Norm Ender’in büyük bir geri dönüş yaptığı ve günümüz rapçilerine mesaj verdiği şarkısı Mekanın Sahibi YouTube’dan kaldırıldı. Daha önce Mekanın Sahibi şarkısı Spotify’dan kaldırılmış ve şarkının çalıntı olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Şarkının YouTube’dan kaldırılmasıyla bu iddialar tekrar gündeme geldi.  

Norm Ender Mekanın Sahibi YouTube’tan kaldırıldı!

Mekanın Sahibi şarkısını YouTube üzerinden aratan kullanıcıların “Bu video, Dum Money Entertainment tarafından gelen bir telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor” uyarısı ile karşılaşıyor.

norm-ender-in-mekanin-sahibi-sarkisi-youtube-dan-kaldirildi-661598-1.

Norm Ender’den yanıt

Twitter hesabından attığı tweet ile olaya tepki gösteren Norm Ender’in açıklaması şu şekilde: “Diss atıyorum telif atıyorlar, telif atsam diss atabilirler mi acaba?”

Norm Ender’in tweet’i kosa sürede çok sayıda beğeni ve retweet aldı.

https://twitter.com/NormEnder/status/1205534250839269376?s=20

Daha Önce Spotidy’dan kaldırılmıştı

Norm Ender’in uzun bir aradan tekrar karşımıza çıktığı şarkısı Mekanın Sahibi, Young Slatt & B Stakk Feat Peewee Longway tarafından seslendirilen “Work My Move” isimli parçaya benzetilerek şarkının çalıntı olduğu iddia edilmişti. “Work My Love” şarkısı ocakta yayınlanmış Norm Ender’in şarkısı ise temmuz ayında yayınlanmıştı. Norm Ender açıklama yaparak, şarkısının siber saldırı sonucu Spotify’dan kaldırıldığını ifade etmişti. Daha sonra şarkı tekrar Spotify’a eklenmişti.

Mekanın Sahibi Spotify’dan kaldırıldı haberi için tıklayınız.

Norm Ender Mekanın Sahibi Spotify’da en çok dinlenen ikinci şarkı

Önceki hafta Spotify tarafından 2019 trendleri açıklanmıştı. Mekanın Sahibi yılın en çok dinlenen ikinci şarkısı olmuş ve müzikseverler tarafından ne denli yoğun ilgi gördüğünü göstermişti. Şarkı ayrıca YouTube’da da en çok dinlenenler arasındaydı.

Spotify 2019 trendleri için tıklayınız.