Tamamen Elektrikli Mini Cabrio
Okuma Süresi
1 dakika

Otomotiv üreticisi Mini, yeni nesil tamamen elektrikli ‘Cabrio’ modelini 2025 yılında tanıtmayı planladığını açıkladı. ‘Go-kart’ hissini açık hava keyfiyle birleştirdiği ifade edilen aracın, şirketin ‘Mini Electric’ten sonra ikinci tamamen elektrikli modeli olacağı belirtildi.  

2030 yılında tüm modellerinin tamamen elektrikli olacağını açıklayan otomotiv üreticisi Mini, yeni nesil tamamen elektrikli ‘Cabrio’ modelini 2025 yılında tanıtmayı planladığını duyurdu. ‘Go-kart’ hissini açık hava keyfiyle birleştirdiği ifade edilen aracın, şirketin ‘Mini Electric’ten sonra ikinci tamamen elektrikli modeli olacağı belirtildi. Şirketin, gelecekteki model skalası için çizdiği rotanın merkezine elektrifikasyon stratejisini koyduğu biliniyordu. Bu stratejinin ilk adımını Türkiye’de de başarılı satış rakamlarına ulaşarak Ocak-Eylül 2020 döneminde en çok satılan tamamen elektrikli otomobil olma başarısını gösteren Mini Electric ile atan Mini, ikinci adımını yeni Mini Cabrio ile atmayı planladığına işaret etti. 

Tamamen Elektrikli Mini Cabrio

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi, ‘Premium’ küçük sınıfta tek üstü açık dört koltuklu model olan ‘Mini Cabrio’nun başarı öyküsünü devam ettirmeyi hedeflediğinin de altını çizdi. Şirket, kısa bir süre önce ‘Mini 3 Kapı’, ‘Mini 5 Kapı’ ve ‘Mini Cabrio’ modellerini de kapsamlı olarak yenilemişti. Sürüş keyfi ve etkileyici tasarımlarıyla dikkat çeken yeni Mini ailesinin, 2021 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye’deki Mini tutkunlarıyla buluşacağı dile getirildi.  

‘Mini Cabrio’, 2004 senesinde dünyanın en çok satılan üstü açılır otomobil oldu 

Mini Cabrio

Aktarılan detaylara göre; 1992’de Birmingham’da İngiliz Otomobil Fuarı’ndaki ‘Mini Cabrio’ prototipi halkta coşkulu tepkilere neden olduktan sonra, ilk kez klasik Mini’ye ‘Cabrio’ bir versiyon da eklenmiş oldu. Artık sürücüler, tipik Mini sürüş keyfini üstü açık olarak da yaşayabiliyordu. Markanın üstü açık dört koltuklu modeli, 2004 senesinde dünyanın en çok satılan üstü açılır otomobil olma başarısını gösterdi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

MINI Jhon Cooper Works Yenilendi: Yüksek Performans ve Konfor

Mitsubishi Electric, Tsunami Tahmini Yapan Radar Tabanlı Yapay Zeka Geliştirdi 

iPhone 12 Mini Detaylı İnceleme – Kamera ve PUBG Performansı Nasıl? 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz