iPhone 13’ün tasarımı gösteren bir video YouTube’da yayınlandı. Unbox Therapy YouTube kanalında görülen iPhone 13 Pro Max maketi, gelecek değişiklikleri de ortaya çıkardı. 

Apple’ın geçen sene çıkardığı iPhone 12 serisinin üzerinden çok geçmemesine rağmen iPhone 13 ile ilgili gündemde pek çok sızıntı ve haber yer alıyor. Şimdi ortaya çıkan bir video ise, iPhone 13 Pro Max maketi ile iPhone 12 Pro Max modelini yan yana görüntülemeye imkan tanıyor.  

Paylaşılan Video:

 

Unbox Therapy YouTube kanalında paylaşılan videoda, iPhone 13 Pro Max’e ait olduğu söylenen bir maketle, iPhone 12 Pro Max karşılaştırılıyor. Maket ve iPhone 12 Pro Max’in farklarını ortaya koyan video, daha önce gündeme gelen sızıntıları doğrular nitelikte. Zira iPhone 13 ile birlikte şirketin, ön tarafta TrueDepth kameranın bulunduğu çentiği küçülteceği ve arka tarafta ise kamera modülündeki lenslerin büyüyeceği iddia ediliyordu. 

iPhone 13 Pro Max’e ait olduğu söylenen maket, 6,7 inç boyutunda bir ekrana sahip. Görünüş bakımından gerçekçi olan bu cihazın tasarımına bakıldığında, iPhone 12 Pro Max’e oldukça benzer olduğu fark ediliyor. Ancak iPhone 13 Pro Max’in çentiğinde kayda değer değişiklikler görünüyor. 

iPhone 13 daha küçük çentik ile gelecek

Daha önce de ortaya çıkan söylentilere uygun olarak TrueDepth Kamera Sisteminde şirketin değişikliğe giderek söz konusu alandaki dört ögeyi birbirine daha da yaklaştırdığı ve çentiğin bu sebepten ötürü küçüldüğü görülüyor. Ancak iPhone 12 Pro Max’e nazaran biraz daha kalınlaştığı fark ediliyor. Hoparlör ise, ortada değil TrueDepth kamera sisteminin üzerine taşınıyor. Bu da çentiği daha küçük bir boyuta ulaştırıyor. 

Lensler büyüyor

Apple’ın iPhone 13 ile birlikte daha büyük lensli cihazlar çıkacağı da söyleniyordu. Paylaşılan videoya bakıldığında iPhone 12 Pro Max’e nazaran daha büyük lensler görülüyor. iPhone 13 ile birlikte büyümesi beklenen lenslerle beraber kamera çıkıntısının da daha fazla olacağı anlaşılıyor. 

YouTube’da paylaşılan iPhone 12 Pro Max ve iPhone 13 Pro Max’in maketi karşılaştırmasında Apple’ın şu an için iki değişiklik yapacağı görülüyor. Bunun yanında, ses açma-kapatma ve güç butonunda ise herhangi bir değişiklik yok. Görünüşe göre şirket Lightning girişinde de herhangi bir yeniliğe gitmiyor. Daha önce ortaya çıkan bazı sızıntılar iPhone 13’te port girişi olmayacağı yönündeydi. Ancak eğer videodaki iPhone 13 Pro Max modeli gerçekse, bu söylentinin gerçekleşmeyeceğini dile getirebiliriz. 

İlginizi Çekebilir:

Apple, iPhone 13 ‘te Ultrasonik Parmak İzi Teknolojisi Kullanabilir

iPhone 13, Always on Display ve 120 Hz Ekran Tazeleme Oranıyla Gelebilir

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz