Bu yılın sonbahar aylarında tanıtılması beklenen iPhone 13 hakkında ortaya şimdiden sızıntılar çıkmaya başladı. Aktarılan detaylara göre, iPhone 12 “Always on Display” yani her zaman açık ekran ile gelecek. Ayrıca ekran tazeleme oranı 120 Hz olacak. 

Henüz daha iPhone 12 serisinin rüzgarı geçmemişken 2021’de tanıtılacak iPhone 13 hakkında ortaya bilgiler çıkmaya başladı. AppleInsider’ın haberine göre, güvenilir sızıntılarla anılan Max Weinbach ve EverythingApplePro, iPhone’un Always On Display özelliğine sahip olacağını aktarıyor. Yani artık iPhone kullanıcıları da Android telefonlarda olduğu gibi kilidi açmadan bazı bilgilere kolay bir şekilde erişebilecek. Bu bağlamda kullanıcılar pil ve saat bilgilerini sürekli olarak görünürken; bildirimler ve simgeler de anlık olarak gösterilecek. 

iPhone 13’ün ayrıca 120 Hz ekran tazeleme oranına sahip olması bekleniyor. Aktarılan detaylara göre, cihazın pil tasarruflu 120 Hz LTPO  (düşük sıcaklıklı polikristalin oksit) ekranı bulunacak.

Ekran özelliklerinin yanı sıra Apple’ın kameralarda da iyileştirme yapacağı söyleniyor. Bu noktada şirketin daha iyi düşük ışık performansına sahip gelişmiş ultra geniş açı kameralar kullanacağı ifade ediliyor. Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S21 benzeri bir portre video modunun da iPhone 13 ile kullanıcılara sunulması bekleniyor.

iPhone 13 tasarımında minimalist değişiklikler olacak

Weinbach’in aktardığı detaylara göre, efsanevi iPhone 5 serisinin tasarım detaylarına sahip olan iPhone 12’lerin kenarlı köşeleri iPhone 13’de de korunacak. Yani şirket 2021 model iPhone’larda da köşeli kenarlı bir tasarım tercih edecek. Ancak Apple, Pro modellerde daha mat bir doku tercih edecek. Daha önce ortaya çıkan söylentilere göre, iPhone’un FaceID ve ön kamerası daha küçük bir çentiğe yerleştirilecek ve şirket ekran altı parmak izi okuyucuyu yeniden döndürecek.

Her ne kadar güvenilir kaynaklardan da edilmiş olsa söz konusu bilgilerin şu an için sadece bir sızıntı olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü Apple, üretime başlamadan önce sızdırılan özellikleri değiştirebilir ya da kullanmaktan vazgeçebilir. Örneğin şirketin pil ömrü endişeleri sebebiyle iPhone 12 serisinin ekran tazeleme oranlarını 120 Hz’den 60 Hz’e düşürdüğü söyleniyor. 

İlginizi Çekebilir:

Karısını Öldüren Adam iPhone Sağlık Uygulaması Sayesinde Yakalandı

Apple, ‘iPhone 12 Mini’nin Üretimini Durdurmayı Planlıyor 

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz