Ana Sayfa Teknoloji Samsung, Telefonlarına Spam Aramaları Engelleyen Özellik Ekleyecek

Samsung, Telefonlarına Spam Aramaları Engelleyen Özellik Ekleyecek

0
11127

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, akıllı telefonlarına yeni bir özellik ekliyor. Hiya ile iş birliği yapan Samsung, spam aramaları akıllı telefonlarında doğrudan engelleme özelliğini bünyesine ekleyecek.

Samsung, gelen aramaları belirlemek ve önerilen istenmeyen aramaları engellemek için arayan profil bilgilerini satan Seattle merkezli Hiya ile iş birliği yaptığını duyurdu. Şirket, bu iş birliği ile akıllı telefonlarına, gelen spam aramaları doğrudan filtreleme özelliğini entegre edecek. Samsung telefonlara eklenecek olan spam aramaları engelleme özelliğinin 2021 yılında kullanıma sunulacağı ve öncelikle amiral gemisi telefonlara entegre edileceği belirtildi. 

Samsung, spam aramaları engelleme özelliği ilk amiral gemilerinde kullanacak

Kullanıcıların sıkıntı çektiği bir konu olan spam aramaları engellemek için, spam aramalara bildirimleri konusunda adından söz ettiren şirket Hiya ile iş birliği yaptığı açıklayan Samsung, bu bağlamda tüketicilerine daha iyi bir arama filtreleme hizmeti sunacak. Samsung, spam aramaları engelleme özelliğini ilk olarak amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanacağını ardından ise, bünyesindeki diğer akıllı telefonlara entegre edeceğini belirtti. 

Gelen spam aramaları için Hiya ile çalışmalara başlayacak olan Samsung’un söz konusu iş birliği 2025 yılına kadar sürecek. Hiya, Samsung’un akıllı telefonlarına entegre edeceği spam aramaları filtreleme özelliği için gerçek zamanlı bir algılama teknolojisi kullanıyor. Bu noktada iki şirket arasında gerçekleşen anlaşma ile kullanıcılar yeni spam arama filtreleme özelliğini cihazlarının Arama Ayarlar menüsünden kolay bir şekilde etkinleştirebilecekler.

Samsung, yeni spam aramaları filtreleme özelliğine sahip olacak ilk telefonların Galaxy Note20 serisi gibi amiral gemilerinde kullanacak. Şirket daha sonra ise diğer Samsung kullanıcılarına “Akıllı Arama” olarak adlandırdığı özelliğini sunacak. İlerleyen zamanlarda ise tüketici beğenisine sunduğu tüm akıllı telefonlarında söz konusu özelliği kullanacak. Bu bağlamda Samsung kullanıcıları, kendilerini rahatsız eden spam aramalar konusunda endişe duymadan cihazlarını kullanabilecek.

Samsung’un akıllı telefonlarına entegre edeceği “spam aramaları” filtreleme özelliği ilk defa Güney Koreli şirket tarafından kullanılmıyor. ABD merkezli teknoloji üreticisi Google, Pixel akıllı telefonlarında halihazırda böyle bir hizmeti kullanıcısına sunuyordu. Bunun yanı sıra yine Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OPPO’nun da akıllı telefonlarına spam aramalarla ilgili bir özellik entegre ettiği biliniyor. Samsung’un Hiya ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Samsung da kullanıcılara söz konusu özelliği sunacak. Önümüzdeki süreçlerde kullanıcıların özellikten ne derece memnun olup olmadığını ise hep birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Samsung’un İki Katmanlı Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S21’in Tasarımı Sızdırıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz